Ładowanie...

Kompleksowa stacja do treningu i diagnostyki!

EXXENTRIC KINETIC BOX to multifunkcjonalna platforma przypominająca step, która wyposażona jest w pionowy (wertykalny) wyciąg o napędzie inercjalnym FLYWHEEL o zmiennym zakresie obciążeń: (0,010-0,050) kgm2. Ważąca ok. 25 kg konstrukcja generuje obciążenia bliskie momentom sił spotykanym w pracy ze sztangą dociążoną nawet do 300 kg talerzy. Platforma umożliwia wykonanie ogromnej ilości ćwiczeń funkcjonalnych w jednym miejscu. Dołączona do maszyny mobilna aplikacja iOS pozawala prezycyjnie monitorować przeprowadzany trening, mierzyć obiektywne parametry mocy oraz oceniać np. asymetrie kończyn.

Pobierz folder (PDF)

FIZJOLOGIA

– integracja wszystkich rodzajów skurczu mięśniowego oraz trening poszczególnych aspektów pracy mięśniowej (np. rozwój siły koncentrycznej lub izometrycznej);

– pozytywny wpływ na prewencję urazów dzięki oparciu pracy o fazę ekscentryczną skurczu mięśniowego (aktywne wydłużanie tkanki mięśniowej);

– efektywniejszy niż w przypadku tradycyjnego podnoszenia ciężarów wpływ na rozwój siły i mocy;

fff

ffffdfd

Nowość na Polskim rynku

title decoration

Jako pierwsi w Polsce mamy zaszczyt zaprezentować ten produkt oraz związane z nim nowoczesne podejście do treningu zarówno w sporcie jak i rehabilitacji. Trening na platformie EXXENTRIC ma szerokie podstawy naukowe i wykorzystywany jest w wielu drużynach sportowach na Zachodzie (tj. FC Barcelona, Juventus Turyn). Ponieważ EXXENTRIC oparty jest na pracy wyciągu napędzanego przez bewzładność (inercję) ruchu obrotowego dysków inercjalnych (nie jest to zwykły wyciąg grawitacyjny),  znajduje on zastosowanie w treningu astronautów NASA ze względu na pracę napędu w warunkach zera grawitacji!

Napęd inercalny Flywheel

title decoration

Technologia FLYWHEEL wyróżnia się pracą siłową, która przezwycięża opór (o charakterystyce zmiennej) generowany przez bezwładność ruchu obrotowego dysków inercjalnych. W odróżnieniu od tradycyjnego podnoszenia ciężarów (względem stałej siły grawitacji), praca z oporem inercjalnym integruje wszystkie rodzaje skurczu mięśniowego, akcentując fazę hamowania ekscentrycznego w warunkach rozciągnięcia tkanek. Przekłada się to nie tylko na rozwój rzeczywistej siły funkcjonalnej, lecz również oddziaływuje prewencyjnie poprawiając elastyczność mięśni (i ścięgien) oraz zabezpieczając ciało przed kontuzjami w przyszłości.

POLITYKA PRYWATNOŚCI|REGULAMIN
Facebook Profile