MEDICAL FITNESS

Treningi i prelekcje o charakterze prozdrowotnym, w których głównym narzędziem do pracy z klientem jest lecznicza siła ćwiczeń medycznych. Opis wybranych lekcji treningu medycznego znajdziesz poniżej:

SOBOTA (23.06)


GODZ.

TEMAT

OPIS

10:00-11:00

POWIĘŹ PODSTAWOWA
Anna Sochacka, BODYWORK®

TRENING / Tkanka łączna jest integralnym układem, który w fundamentalny sposób wpływa na jakość funkcjonowania całego ciała. Grupa powięzi podstawowej to trening oparty na najbardziej fundamentalnych pozycjach do rozwijania powięziowej elastyczności całego ciała.

11:00-12:00

ZASADY PRAWIDŁOWEGO ROLOWANIA
Michał Dachowski, BLACKROLL

TRENING / Rolowanie szturmem wdarło się na sportowe salony, ale czy jego potencjał jest w pełni wykorzystywany? W formię praktycznej pokażemy Ci, jak odpowiednio dobrane i wykorzystane techniki rolowania gwarantują wzrost mobilności, gibkości i siły eksplozywnej powięzi, a także są doskonałą formą prewencji i wsparcia leczenia kontuzji. Uzyskaj pożądane i natychmiastowy efekty wśród swoich podopiecznych.

12:00-13:00

CORE
Olga Chmielewska,
BODYWORK®

TRENING / Rdzeń to miejsce w którym rodzi się prawdziwa siła. Zanim rozpoczniesz rozwijać siłę i moc zadbaj o stabilny tułów. Trening Core to skuteczne techniki treningu medycznego, których celem jest funkcjonalne wzmocnienie głębokich mięśni centrum.

13:30-14:30

ZASADY KOREKCJI
W TRENINGU MEDYCZNYM
Aleksandra Kaczmarek, BODYWORK®

WYKŁAD / Działania korekcyjne rządzą się swoimi uniwersalnymi prawami, których należy przestrzegać w postępowaniu z klientem podczas sesji treningu medycznego. Dodatkowo, do protokołu terapeutycznego dodać należy indywidualne cechy biomechaniczne danego człowieka.

14:30-15:30

POWIĘŹ DYNAMICZNA
Małgorzata Muzyka-Kopera, BODYWORK®

TRENING / Powięź do największe medium ruchu w organizmie człowieka. Jego struktura uzależniona jest głównie przez ruch jaki przenosi globalna tkanka łączna. Trening powięzi dynamicznej pokazuje wszechstronne zastosowanie ćwiczeń powięziowych w zintegrowanym treningu medycznym.

17:00-18:30

STRETCHNING POWIĘZIOWY
Małgorzata Muzyka-Kopera, BODYWORK®

WARSZTAT / Elastyczność wykracza poza ramy konwencjonalnego rozciągania i mobilizacji. Aktualna wiedza naukowa zmusza nas do poszukiwania narzędzi, które będą rozciągać przy zachowaniu zasad sprężynowania tkanki łącznej zaangażowanej w ruch. Stretching, który nie omija powięzi, nie tylko daje lepszą swobodę ruchu, lecz również odżywia mięśnie oraz odmładza sylwetkę.

18:30-20:00

POWIĘŹ SPIRALNA
Małgorzata Muzyka-Kopera, BODYWORK®

WARSZTAT / Łańcuchy spiralne (rotacyjne) są jednym z najważniejszych elementów ludzkiej anatomii, która jest niezbędna do osiągnięcia wysokiej wydajności we wszystkich czynnościach funkcjonalnych. Mimo tej wiedzy świat fitness opiera się głównie na treningu w jednej płaszczyźnie ruchu. Lekcja powięzi spiralnej to wgląd w zupełnie inny rodzaj treningu opartego na skrętach i rotacjach!

NIEDZIELA (24.06)


11:00-12:00

JOGA TERAPEUTYCZNA
Monika Salitra, BODYWORK®

TRENING / Hatha Joga znajduje szerokie zastosowanie u pacjentów z problemami w obrębie kręgosłupa. Podczas treningu omówione zostaną najważniejsze aspekty działania metody Iyengara w pracy terapeutycznej. Na podstawie studium przypadku przedstawiony zostanie przykładowy zestaw pozycji terapeutycznych, które rozwijają wysoką świadomość swojego ciała u pacjenta oraz integrują uzdrawiający oddech.

14:00-15:00

MIĘŚNIE DNA MIEDNICY
Małgorzata Muzyka-Kopera, BODYWORK®

WYKŁAD/ Dno miednicy to okolica wrażliwa na dysfunkcje zarówno u współczesnych kobiet jak i mężczyzn. Znajomość anatomii oraz funkcji tego obszaru ciała jest bardzo pomocna w pracy terapeutycznej. W głębi tych struktur odnajdziemy nie tylko odpowiedź na wiele trudnych pytań, lecz również klucz do wysokiej jakości funkcjonowania i zdrowia.

15:00-16:30

TRENING INTYMNY
Małgorzata Muzyka-Kopera, BODYWORK®

WARSZTAT / Miednica to ważny ośrodek regulacji napięć mięśniowo-powięziowych. To okolica głęboko związana ze zdrowiem, seksualnością i szczęściem człowieka. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom medycznym możemy usprawnić subtelne funkcje mięśni dna miednicy i poprawić kontrolę dolnej części brzucha. Zyskuje na tym nie tylko nasze życie, lecz również narządy wewnętrzne, metabolizm oraz sylwetka. Trening intymny adresowany jest zarówno dla kobiet i mężczyzn oraz osób zmagających się z problemami urologicznymi i ginekologicznymi.