Ładowanie...

scroll-info

  • PRZYGOTOWANIE MOTORYCZNE W SPORCIE

UKSCA po raz pierwszy w Polsce!

Szkolenie z przygotowania motorycznego to zaawansowany kurs przygotowujący do międzynarodowych uprawnień UKSCA (United Kingdom Strength & Conditioning Association). Organizacja ta wyznacza najmocniejszy punkt referencyjny na międzynarodowej arenie treningu sportowego i jest niezbędna do wyniesienia Twoich kwalifikacji trenerskich na najwyższy poziom mistrzostwa. Specjalizacja sportowa BODYWORK® to punkt zwrotny na polskiej scenie treningu motorycznego. Po raz pierwszy w historii otwiera tę możliwość rodzimym trenerom i umożliwia kompleksowe przygotowanie do pozytywnego zaliczenia egzaminu brytyjskiego.

uksca-logo-upbw-logo-up

Dlaczego UKSCA?

Jeśli za ścieżkę swojej kariery wybrałeś zostanie trenerem przygotowania motorycznego, to uzyskanie akredytacji UKSCA będzie prawdopodobnie najważniejszym krokiem w Twoim zawodowym rozwoju. Organizacja ta powstała by określić pewien standard wiedzy i umiejętności, który powinien być prezentowany przez trenerów pracujących ze sportowcami. Większość organizacji sportowych w Europie, szukających nowych pracowników wymaga posiadania akredytacji UKSCA (bądź możliwości jej zdobycia w okresie 6 miesięcy). Certyfikat ten umożliwia Tobie uzyskanie akredytowanego statusu trenerskiego ASCC (Accredited Strenght & Conditioning Coach). W oczach pracodawcy potwierdza on poziom Twojej edukacji oraz przede wszystkim – umiejętności praktycznych oraz analitycznych. UKSCA to również jedna z najbardziej prestiżowych w świecie sportu organizacji poza ASCA (Australian Strenght & Conditioning Association) oraz organizacją amerykańską NSCA (National Strenght & Conditioning Association). Warto wiedzieć, że wadą dyplomu amerykańskiego, jest brak części praktycznej egzaminu, która dyskwalifikuje go w oczach wielu zachodnich pracodawców. Zdobycie akredytacji UKSCA opiera się zarówno na pozytywnym zaliczeniu obszernej części teoretycznej oraz sukcesie w dwóch komponentach egzaminu praktycznego, na który składa się: praca z zawodnikiem lub drużyną na siłowni (trening siły i mocy) oraz praca na lekkoatletycznej bieżni (trening szybkości i zwinności). Praktyczny aspekt szkolenia UKSCA jest jednym z głównych czynników dla których dyplom tej organizacji jest najbardziej pożądanym certyfikatem trenerskim w zachodniej części Europy oraz na całym świecie!

Co zyskasz?

1. Rozpoznawany międzynarodowo status trenerski ASCC (Accredited Strenght & Conditioning Coach);

2. Zdecydowaną przewagę na polskim rynku trenerów przygotowania motorycznego;

3. Otwarte drzwi do poszukiwania pracy na arenie międzynarodowej;

4. Maksymalny wzrost swojego rozwoju zawodowego podczas pierwszego w Polsce programu szkoleniowego przygotowującego do oficjalnego egzaminu UKSCA;

5. Aktualną wiedzę i praktyczne narzędzia niezbędne do profesjonalnej pracy z Twoimi podopiecznymi oraz drużynami sportowymi;

6. Konieczność nieustannego pogłębiania swoich kompetencji w przyszłości dzięki weryfikacji rozwoju w oparciu o punkty CPD (Continued Professional Development);

Przejdź do strony UKSCA

STRUKTURA SZKOLENIA

Szkolenie podzielone jest na dwa semestry: pierwszy semestr edukacyjny oraz drugi semestr egzaminacyjny. Program szkolenia obejmuje następujące etapy edukacji:

cztery moduły edukacyjne w formie weekendowych zjazdów;

piąty zjazd zaliczeniowy w Polsce wraz z próbnym egzaminem UKSCA (Mock Exam) wg. standarów oficjalnego egzaminu w języku polskim lub angielskim;

oficjalny egzamin UKSCA przeprowadzany w jednym z ośrodków zaliczeniowych w Wielkiej Brytanii;

Szczegółowe informacje organizacyjne oraz pełny program kursu znajdziesz w folderze informacyjnym, które pobierzesz w poniższym odnośniku:

Pobierz folder (PDF)

Uczestnicy szkolenia

Kurs adresowany jest do absolwentów kierunków sportowych, fizjoterapii, medycznych o sportowym profilu oraz do studentów tych kierunków. Studenci bez dyplomu uczelni wyższej mogą wziąć udział w zjazdach edukacyjnych podczas pierwszego semestru szkolenia w oczekiwaniu na ukończenie swojej edukacji kierunkowej. Podejście do egzaminów możliwe jest jedynie w przypadku osób na poziomie minimum licencjat wymienionych specjalizacji. Szkolenie adresowane jest w szczególności do trenerów przygotowania motorycznego / fizycznego, trenerów personalnych pracujących ze sportowcami oraz do fizjoterapeutów sportowych.

Moduły programowe i etapy zaliczenia kursu

INFORMACJE PODSTAWOWE

Z ZAKRESU PRZYGOTOWANIA MOTORYCZNEGO

TRENING SIŁOWY SPORTOWCA

MODUŁ EDUKACYJNY I (2 dni, 20h)

REJETRACJA W PIERWSZYM MODULE

OLIMPIJSKIE PODNOSZNIE CIĘŻARÓW

WG. STANDARDÓW NAUCZNIA W SPORCIE (PODEJŚCIE UKSCA)

TRENING MOCY SPORTOWCA

MODUŁ EDUKACYJNY II (2 dni, 20h)

PLYOMETRIA,
SZYBKOŚĆ,
ZWINNOŚĆ

BIEGANIE I PRZYSPIESZENIE

PORUSZANIE SIĘ W POLU GRY

MODUŁ EDUKACYJNY III (2 dni, 20h)

PERIODYZACJA I PROGRAMOWANIE

TRENINGU MOTORYCZNEGO SPORTOWCA

OCENA KOMPETENCJI RUCHOWEJ
OBRAZOWANIE RUCHU
(MOVEMENT SCREEN) 

MODUŁ EDUKACYJNY IV (2 dni, 20h)

ZALICZENIE 1
ETAP POLSKI

EGZAMIN PRÓBNY UKSCA
(MOCK EXAM)

PODSUMOWANIE SZKOLENIA
PRACA WARSZTATOWA
PYTANIA I ODPOWIEDZI

MODUŁ ZALICZENIOWY V (2 dni, 20h)

ZALICZENIE 2
ETAP BRYTYJSKI

OFICJALNY EGZAMIN UKSCA

TERMIN WYBIERANY INDYWIDUALNIE

Uczestnicy szkolenia otrzymują pomoc przy rejestracji na oficjalny egzamin UKSCA. Sprawdzenie wiadomości i umiejętności przeprowadzane jest w jednym z ośrodków egzaminacyjnych w Wielkiej Brytanii.

PŁATNOŚĆ JEDNORAZOWA

6750 PLN   5950 PLN

WPŁATA ZA CAŁY PROGRAM KURSU:

– cztery moduły edukacyjne;

– piąty zjazd egzaminacyjny w Polsce;

PŁATNOŚĆ
RATALNA

1450 PLN

WPŁATA ZA JEDEN MODUŁ EDUKACYJNY

950 PLN

WPŁATA ZA ZJAZD ZALICZENIOWY W POLSCE (MOCK EXAM)

 

PŁATNOŚĆ
ZA EGZAMIN UKSCA *

310 £

WPŁATA ZA KAŻDORAZOWE PODEJŚCIE DO EGZAMINU

REZERWACJA TERMINU EGZAMINU Z OK. 6 MIESIĘCZNYM WYPRZEDZENIEM

* rejestrację na egzamin brytyjski można dokonać w dowolnym momencie po pozytywnym zdaniu Mock Exam w Polsce.

PROWADZĄCY

ŁUKASZ KIRSZENSTEIN

KIEROWNIK SPEPCJALIZACJI SPORTOWEJ

TRENER PRZYGOTOWANIA MOTORYCZNEGO

Pierwszy i dotychczas jedyny Polak który posiada uprawnienia z zakresu przygotowania motorycznego organizacji UKSCA oraz NSCA. Od 2004 roku mieszka i pracuje w Irlandii jako trener przygotowania motorycznego. Do mistrzostwa doprowadził m.in. drużynę rugby, z którą współpracuje (Munster Rugby Academy) oraz drużynę hurling’u (Tipperary Senior Hurling Team) – najszybszej gry zespołowej na trawie. Łukasz będzie odpowiedzialny za przygotowanie i poprowadzenie każdego zjazdu w ramach specjalizacji. Więcej o prowadzącym dowiesz się w folderze informacyjnym poświęconym szkoleniu. Akredytacja trenerska: www.uksca.org.uk.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI|REGULAMIN
Facebook Profile