Siłownia bez maszyn

 

Centrum Ruchu i Terapii BODYWORK® w Poznaniu to miejsce, którego ścisła definicja wymyka się tradycyjnym ramom tego co rozumiemy przez słowa takie jak fitness czy fizjoterapia. Jest tak ponieważ stawiamy najwyższe standardy rzucając wyzwanie wyżej wymienionym branżom i zmieniając model pracy z klientem. Pozwól, że spróbuję wymienić główne punkty opisujące to, czym tak naprawdę jesteśmy.

PRZESTRZEŃ

BODYWORK® to taki duży plac zabaw. Jego główną część stanowi otwarta przestrzeń, w której znajdziesz wolne ciężary, mnóstwo funkcjonalnych zabawek oraz pas bieżni lekkoatletycznej do ćwiczeń biegowych. Mamy również gabinety fizjoterapii i dietetyki. Nie znajdziesz u nas stanowiska nr X, na którym wykonasz 12 powtórzeń jakiegoś ćwiczenia. Nauczony takiego podejścia prawdopodobnie nie będziesz wiedział co ze sobą począć. Jako specjaliści od ruchu mówimy, że “ciało potrzebuje jedynie przyjaznej przestrzeni, by wprawić je w ruch”, nie potrzebuje natomiast ergonomicznych siedzisk w designerskich maszynach do treningu wybranych mięśni ciała. 

bw22

RUCH

Ruch to główne narzędzie pracy w BODYWORK®. Trenujemy ruch, nie mięśnie, ponieważ trenując ruch rozwijamy sprawność fizyczną i wspieramy zdrowie. Z całego spektrum ćwiczeń wybieramy to co najlepiej służy Tobie. Na początku Twoje ciało przechodzi wiele przemian wewnętrznych. W pierwszych tygodniach treningu mięśnie zaczynają komunikować się między sobą. Poprawiają się zakresy ruchu i ogólne wzorce ruchowe, tzn. zaczynasz zdobywać “coś” co nasi trenerzy nazywają “instrukcją obsługi ciała”. Dzięki temu uwalniasz się od dyskomfortu lub bolesności oraz zyskujesz pierwszy stopień swobody poruszania swoim ciałem. Następnie wzmacniają się same mięśnie i rozwijasz siłę mięśniową. Witamy w świecie „funkcjonalnych lekcji WFu” dla dorosłych. Osiągając prawidłową technikę podstawowych ćwiczeń wrzucamy Cię na głęboką wodę. Odkrywasz nowe płaszczyzny ruchu i eksplorujesz granice swoich możliwości. Trening staje się przygodą, która zmusza Twoje ciało do nieustannych adaptacji. Jeśli jesteś sportowcem to przechodzisz przez podobny proces. Zachowujemy w nim jednak określoną specyfikę ćwiczeń, które naśladują to w czym chcesz być najlepszy. Ostatecznie zmienia się Twoje ciało.

Zrzut ekranu 2017-12-22 o 19.51.03

Wykres 1. Trzy fazy treningu w modelu ruchu: (1) rozwój koordynacji międzymięśniowej – etap w którym mięśnie zaczynają komunikować się między sobą, (2) rozwój koordynacji wewnątrzmięśniowej – etap w którym wzmacnia się jakość skurczu poszczególnych grup mięśniowych; (3) rozwój atletycznych cech sylwetki ciała i budowanie funkcjonalnej masy mięśniowej (hipertrofia). Każda z faz związana jest ze wzrostem siły mięśniowej i sprawności fizycznej. Źródło: materiały szkoleniowe BODYWORK®.

CIAŁO

Wygląd nie powinien być celem samym w sobie. W BODYWORK® widzimy to w ten sposób – najpierw sprawność, później ciało. Jego przemiana staje się pozytywnym skutkiem ubocznym treningu opartego na ruchu. Poprawie ulega Twoja postawa ciała i jej zewnętrzna forma. Twoja sylwetka staje się bardziej atletyczna. Twoje mięśnie osiągają proporcjonalne rozmiary, a ścięgna stają się odporne na urazy. Powięź zyskuje na elastyczności i nagle odkrywasz, że poruszasz się swobodniej. W życiu i w swoim sporcie odkrywasz nowe wymiary ekspresji i nagle wszystko gra. Zrób wszystko by utrzymać ten stan na lata.

http://body-work.com.pl/

SYSTEM

Jedno jest pewne, co chcielibyśmy bardzo podkreślić, nie jesteśmy kolejną „rewolucją” w świecie fitness! BODYWORK® to prawdziwi eksperci ruchu, najlepsi trenerzy jakich możesz spotkać. Uczymy uniwersalnych zasad rozwijania sprawności fizycznej, które tłumaczymy na język indywidualnych potrzeb naszych klientów. Naszą misją jest trwała przemiana Twojego ciała i Twój sportowy sukces. Oferujemy zintegrowany system treningu, który obejmuje trzy główne specjalizacje i ich cele:

  1. Trening medyczny – uwolnienie bólu i odzyskanie swobody poruszania się;
  2. Trening funkcjonalny – rozwój sprawności podstawowej i eksploracja granic ruchu;
  3. Trening motoryczny – rozwój sprawności specjalistycznej i mistrzostwo sportowe;

Dołącz do naszego ruchu! Więcej informacji o nas znajdziesz na www lub FB:

body-work.com.pl

facebook.com/bodyworkpl

 

MGR PAWEŁ KRÓTKI

Twórca systemu treningowego BODYWORK®,
ekspert ruchu, trener personalny i fizjoterapeuta.

Kontakt: pawel.krotki@body-work.pl
Zdjęcia w artykule: Michał Topolan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *