fbpx
Ładowanie...
  • MASTERCLASS: FUNCTIONAL TRAINING 

    14-15.05 POZNAŃ 

„Trening funkcjonalny to nie tylko nauka o fundamentalnych pozycjach wzorcowych wykorzystywanych w ocenie funkcjonalnej. To opowiadanie, które zawiera ich wszystkie progresje, regresje i wzajemne transfery. Tylko zrozumienie pełnego spektrum ruchu umożliwi Ci wybranie tego co jest najlepsze dla Twojego klienta!” – Paweł Krótki – kierownik specjalizacji funkcjonalnej BODYWORK.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Aby wziąć udział w warsztatach kliknij link poniżej!

Zapisuję się

O warsztatach

title decoration

Specjalizacja funkcjonalna BODYWORK® to wyjątkowy program edukacji trenerów i fizjoterapeutów, który rozszerzamy o weekendowe warsztaty w celu rozwoju oraz doskonalenia zdobytej już wiedzy.

Warsztaty to kompendium wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej. Dzielą się one na dwa dni, złożone z czterech bloków tematycznych.

Harmonogram

title decoration

Sobota 14.05.

12:00 Nieaktywne mięśnie pośladkowe

15:30 Tkanka tłuszczowa wisceralna w treningu personalnym

 

Niedziela 15.05.

9:00 Anatomia ćwiczeń – bark

12:30 Technologia w treningu: Czy powinienem z niej korzystać?

(Technology and Training: Should I Use It?)

 

Każdy blok trwa 3 godziny, a pomiędzy blokami przewidywane są przerwy obiadowe. Każdemu uczestnikowi zapewniamy ciepły posiłek.

Opis bloków tematycznych

Olga Chmielewska

title decoration

Specjalizacja: ekspert ruchu, trener funkcjonalny i motoryczny

Nieaktywne mięśnie pośladkowe

Nieaktywne mięśnie pośladkowe dotyczą nie tylko osób prowadzących siedzący styl życia, ale nierzadko też tych bardzo aktywnych. Płaska pupa jest tematem poruszanym nie tylko w kontekście estetyki, ale co ważniejsze w obszarze zdrowia i poprawnego funkcjonowania ciała. Pośladki są najsilniejszymi mięśniami w ciele człowieka i jeśli nie wykorzystujemy ich potencjału to ich pracę przejmują inne struktury, które nie są do tego przystosowane. Prowadzić to może do przeciążeń, kontuzji, bólu lub po prostu ograniczenia potencjału ludzkiego ciała w rywalizacji sportowej.

Podczas warsztatu omówimy ustawienie miednicy oraz jak wpływa ona na dysbalans okolicznych mięśni. Poznasz bazę ćwiczeń i dowiesz się jak w prosty, ale skuteczny sposób wykorzystać je w pracy ze swoim podopiecznym. Warsztat będzie nastawiony na część praktyczną. W ten sposób wyposaży Cię w narzędzia, które możesz wykorzystać w doskonaleniu własnego ciała lub podczas pracy z klientem, tak aby efektywnie kształtować często osłabione mięśnie pośladkowe.

Katarzyna Leniec

title decoration

Specjalizacja: trener medyczny, dietetyk sportowy

Tkanka tłuszczowa wisceralna w treningu personalnym

Tkanka tłuszczowa zlokalizowana w okolicy trzewi okazuje się być endokrynologicznie czynnym narządem. Jest najbardziej niebezpieczna i prozapalna dla organizmu człowieka. Jak pracować z tkanką teoretycznie niewidoczną? Czy może ona zaburzyć funkcje ruchowe? Jak prawidłowo wykonać analizę składu ciała?

Podczas warsztatów skupimy się na najskuteczniejszych sposobach redukcji otyłości wisceralnej poprzez trening. Poznacie umiejętności miękkie z zakresu psychodietetyki niezbędne w pracy trenera personalnego. Wszystko po to, aby jak najlepiej pomagać podopiecznym.

Olga Chmielewska i Katarzyna Leniec

title decoration

Anatomia ćwiczeń – bark

Staw barkowy jest jednym z najbardziej  ruchomych stawów w ludzkim ciele. Dzięki temu możemy wykonywać wiele skomplikowanych ruchów tj. unoszenie ramienia, obracanie go i sięganie nad głowę.
Barki pomagają nam podczas wielu codziennych czynności, ale są także bardzo mocno angażowane w wielu dyscyplinach sportowych. Ten szeroki zakres ruchów w stawie barkowym jest możliwy kosztem jego mniejszej stabilności. Kiepska stabilność tego stawu może być przyczyną wielu dolegliwości bólowych jak i pogorszenia wyników sportowych.

Warsztaty skoncentrowane będą na praktycznym podejściu do wzmacniania tych struktur.
Poznasz szeroki wachlarz ćwiczeń, który pozwoli Ci nareszcie w ciekawy i efektywny sposób wzmacniać bark. Dzięki systematyce poznanych ćwiczeń oraz wykorzystaniu różnorodnych przyborów będziesz potrafić trafnie skonstruować ciekawy trening dla siebie lub swojego podopiecznego.

Daniel Barbosa

title decoration

Specjalizacja: trener przygotowania motorycznego i funkcjonalny

Technologia w treningu: Czy powinienem z niej korzystać? *

W początkowej części warsztatu przedstawione zostaną różne rodzaje technologii przeznaczonych do oceny, planowania i kontroli treningu, a także to, co nauka mówi nam o stosowaniu tych narzędzi, jak je wybierać i wykorzystywać w codziennej praktyce.

Zajęcia praktyczne w ramach warsztatu będą poświęcone bliższemu poznaniu dwóm lub trzem technologiom kontroli treningu. Odkryjemy różne możliwości wykorzystania tych narzędzi, od tanich urządzeń i aplikacji po najnowocześniejsze i najbardziej wiarygodne narzędzia do pomiaru kilku zmiennych. Po ćwiczeniach praktycznych opracujemy krótkie studium przypadku, analizując zebrane dane i “odszyfrowując” te informacje w taki sposób, by można je było zastosować w treningu na sali ćwiczeń.

* Warsztaty będą prowadzone w j. angielskim z tłumaczeniem na j. polski.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Aby wziąć udział w warsztatach kliknij link poniżej!

Zapisuję się

Czym się wyróżniamy?

title decoration

Warsztaty MasterClass BODYWORK® zostały stworzone przez specjalistów w zakresie ruchu, którzy dysponują wieloletnią wiedzą i doświadczeniem w nauczaniu motorycznym w warunkach pracy klinicznej i sportowej. Nasze szkolenie NIE jest kursem w zakresie terapii manualnej i fizjoterapii tłumaczonej na język trenerów personalnych (bardzo dbamy o podział kompetencji celem tworzenia bardziej zintegrowanego modelu zdrowia)! Nasze podejście opiera się przede wszystkim na nauce wydajnego ruchu, który jest kluczowy dla zdrowia i sprawności podopiecznych przechodzących proces leczenia klinicznego, doświadczających bólu oraz cierpiących z powodu charakterystycznych chorób cywilizacyjnych, a także pragnących poprawić swój wynik sportowy.

Uczestnicy

title decoration

– trenerzy personalni i instruktorzy fitness;

– fizjoterapeuci i terapeuci manualni pragnący poszerzyć swoje kwalifikacje o podejście ruchowe;

– trenerzy przygotowania motorycznego;

– pasjonaci aktywnego stylu życia i sami sportowcy;

– absolwenci kursu Movement Expert oraz innych szkoleń BODYWORK®.

POLITYKA PRYWATNOŚCI|REGULAMIN
Facebook Profile