fbpx
Ładowanie...
  • MASTERCLASS: MEDICAL TRAINING 

    15-16.10. WARSZAWA 

ZAREJESTRUJ SIĘ

Aby wziąć udział w warsztatach kliknij link poniżej!

Zapisuję się

Trening medyczny jest skuteczną kontynuacją zabiegów fizjoterapeutycznych. Jego celem jest pozbycie się bólu lub innych dolegliwości związanych z narządem ruchu oraz osiągnięcie pełnej sprawności ruchowej i zdrowia. Często zdarza się, że praca manualna „na kozetce” pomaga w doraźnym uśmierzeniu bólu, a trening medyczny wypracowuje prawidłową postawę, której zaburzenie może być przyczyną dolegliwości bólowych. Oprócz długoterminowego pozbycia się bólu stajemy się przy okazji sprawniejsi i bardziej wysportowani.

O warsztatach

title decoration

Specjalizacja medyczna BODYWORK® to wyjątkowy program edukacji trenerów i fizjoterapeutów, który rozszerzamy o weekendowe warsztaty w celu rozwoju oraz doskonalenia zdobytej już wiedzy.

Warsztaty to kompendium wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej. Dzielą się one na dwa dni, złożone z trzech bloków tematycznych.

Harmonogram

title decoration

Sobota 15.10.

12:30 Myofascial movement jako metoda zwiększania elastyczności tkanek

16:30 Zespół jelita drażliwego w treningu personalnym

 

Niedziela 16.10.

9:00 Dno miednicy w treningu personalnym

 

Dwa sobotnie bloki trwają 3,5 godziny, niedzielny blok trwa 5h. Pomiędzy blokami przewidywane są przerwy obiadowe. Każdemu uczestnikowi zapewniamy ciepły posiłek.

Opis bloków tematycznych

Paula Bukolt

title decoration

Specjalizacja: biolog, trener medyczny

Myofascial Movement jako metoda zwiększania elastyczności tkanek

W świetle odkryć ostatnich lat kompleksowe podejście do układu ruchu zaczęło wymagać uwzględnienia w nim roli powięzi – wszechobecnej sieci tkanki łącznej otaczającej wszystkie mięśnie i organy ludzkiego ciała. Badania nad jej funkcją i strukturą ukazały nowe możliwości zarówno w świecie terapii, jak i treningu, który wzbogacił się o koncepcję „myofascial movement”. Ruch ukierunkowany na medium tkankowe, jakim jest powięź, ma na celu złagodzenie dolegliwości bólowych, poprawę efektywności ruchu oraz zmniejszenie poczucia sztywności w codziennym funkcjonowaniu. Co najważniejsze, zadaniem tej metody nie jest zastąpienie dotychczasowych programów treningowych, lecz uzupełnienie ich o często pomijany element – powięź. Warsztat „myofascial movement” tworzony jest z myślą o teoretycznym i praktycznym przybliżeniu koncepcji treningu powięziowego.

Monika Salitra

title decoration

Specjalizacja: fizjoterapeuta, trener medyczny

Zespół jelita drażliwego w treningu personalnym

Ćwiczenia i techniki relaksacji pomagają w przypadku dolegliwości zespołu jelita drażliwego. Poprzez ruch możemy wpłynąć na poprawę krążenia płynów w obszarze jamy brzusznej i perystaltyki jelit. Przewlekły stres oraz szybki tryb życia powodują napięcia w okolicy narządów wewnętrznych brzucha i w konsekwencji mogą wywoływać bóle dolnych pleców. Podczas warsztatu zostanie pokazany system połączeń narządów i układu szkieletowego oraz ćwiczenia angażujące cały system mięśniowo-powięziowy. Przedstawione zostaną również najczęściej występujące zaburzenia postawy związane z tymi napięciami, ich ocena i dostosowana do nich praktyka ruchowa.

Małgorzata Muzyka-Kopera

title decoration

Specjalizacja: fizjoterapeuta, trener medyczny

Dno miednicy w treningu personalnym

Mięśnie głębokie to podstawa dobrego funkcjonowania ciała człowieka. Bez poprawnego funkcjonowania strefy wewnętrznej zapadają się też inne struktury. Natomiast trening często nastawiony jest na mięśnie zewnętrzne. Jak te dwie części połączyć? Jak włączyć dno miednicy do pracy w treningu personalnym? Podczas warsztatu skupimy się na intensywnej pracy w strukturach głębokich. Przedstawionych zostanie wiele ćwiczeń oraz schemat podejścia do treningu z zaangażowaniem mięśni utrzymujących organy wewnętrzne, poprawiających postawę, stymulujących CORE i dających solidny fundament pod prawidłową pracę mięśni powierzchownych.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Aby wziąć udział w warsztatach kliknij link poniżej!

Zapisuję się

Czym się wyróżniamy?

title decoration

Warsztaty MasterClass BODYWORK® zostały stworzone przez specjalistów w zakresie ruchu, którzy dysponują wieloletnią wiedzą i doświadczeniem w nauczaniu motorycznym w warunkach pracy klinicznej i sportowej. Nasze szkolenie NIE jest kursem w zakresie terapii manualnej i fizjoterapii tłumaczonej na język trenerów personalnych (bardzo dbamy o podział kompetencji celem tworzenia bardziej zintegrowanego modelu zdrowia)! Nasze podejście opiera się przede wszystkim na nauce wydajnego ruchu, który jest kluczowy dla zdrowia i sprawności podopiecznych przechodzących proces leczenia klinicznego, doświadczających bólu oraz cierpiących z powodu charakterystycznych chorób cywilizacyjnych, a także pragnących poprawić swój wynik sportowy.

Uczestnicy

title decoration

– trenerzy personalni i instruktorzy fitness;

– fizjoterapeuci i terapeuci manualni pragnący poszerzyć swoje kwalifikacje o podejście ruchowe;

– trenerzy przygotowania motorycznego sportów biegowych;

– pasjonaci aktywnego stylu życia i sami sportowcy;

– absolwenci kursu Trening medyczny oraz innych szkoleń BODYWORK®.

POLITYKA PRYWATNOŚCI|REGULAMIN
Facebook Profile