fbpx
Ładowanie...
  • Masterclass: OPÓR ELASTYCZNY W PREWENCJI URAZÓW SPORTOWYCH

    15.-16.06.

Trening z oporem elastycznym zaliczany jest do praktyki wykonywanej ze zmiennym obciążeniem. Charakterystyczny krzywoliniowy przyrost obciążenia w stosunku do długości rozciągania wykorzystywany jest między innymi do przezwyciężania tzw. punktu przełamania – „sticking point” oraz zwiększania produkcji siły w końcowych zakresach ruchu. Z kolei możliwość wywołania wielokierunkowych wahań i nagłych strzałów swoje zastosowanie znajduje w prewencji urazów sportowych w celu kształtowania stabilności dynamicznej.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Aby wziąć udział w warsztatach kliknij link poniżej:

ZAPISZ SIĘ

O warsztatach

title decoration

Są to 2-dniowe warsztaty, podczas których zaprezentowane zostanie przekrojowe zastosowanie oporu elastycznego na poszczególnych etapach budowania formy sportowej oraz powrotu do aktywności sportowej. Wyjdziemy poza ramy szarych izolowanych ćwiczeń na poszczególne grupy mięśniowe oraz przedstawimy obszerny zbiór praktycznych rozwiązań, które z pewnością poszerzą Twój warsztat treningowy w zakresie treningu funkcjonalnego, prewencji urazów oraz kształtowania mocy i szybkości.

Harmonogram

title decoration

Sobota 15.06.

12:30 – 15:30 BLOK I: Opór elastyczny w treningu funkcjonalnym

16:00 – 18:30 BLOK II: Opór elastyczny w prewencji urazów sportowych

Niedziela 16.06.

9:00 – 11:30 (kontynuacja) BLOK II: Opór elastyczny w prewencji urazów sportowych

11:30 – 16:00 BLOK III: Opór elastyczny w treningu mocy i szybkości

 

Pierwszy blok trwa 3h, drugi 5h, a trzeci 4h. W oba dni zaplanowane są 30-minutowe przerwy obiadowe. Każdemu uczestnikowi zapewniamy ciepły posiłek.

Opis bloków

BLOK 1: OPÓR ELASTYCZNY W TRENINGU FUNKCJONALNYM

title decoration

W tym bloku omówione zostaną możliwości zastosowania oporu elastycznego w różnego rodzaju treningu, biorąc pod uwagę jego właściwości. Przeanalizujemy najlepsze preparatory treningowe oraz pokażemy Ci, jak je intensyfikować pod kątem sportowego przygotowania ruchowego. Omówimy także zastosowanie oporu elastycznego w zintegrowanych wzorcach ruchowych, które zmienią postrzeganie zarówno klasycznych, jak i mniej popularnych ćwiczeń w części głównej treningu.

BLOK 2: OPÓR ELASTYCZNY W PREWENCJI URAZÓW SPORTOWYCH

title decoration

Drugi blok warsztatowy zaczniemy wykładem na temat mechanizmów odpowiedzialnych za kontrolę motoryczną oraz jej roli w prewencji urazów sportowych. Część praktyczna tego bloku poświęcona zostanie metodom wykorzystującym opór elastyczny do generowania różnego rodzaju zaburzeń w celu poprawy stabilności dynamicznej oraz koordynacji ruchowej.

BLOK 3: OPÓR ELASTYCZNY W TRENINGU MOCY I SZYBKOŚCI

title decoration

W trzecim bloku tematycznym pod lupę weźmiemy kształtowanie mocy i szybkości. Rozważymy jak opór elastyczny może wpływać na poszczególne fazy ruchu oraz jakie znaczenie odgrywają strategie rotacyjne w czynnościach sportowych. Blok podsumujemy specyficznym poruszaniem oporowym na przykładach wybranych dyscyplin sportowych.

Prowadzący

Mikołaj Mili

title decoration

SPECJALIZACJA: POWRÓT DO SPORTU, TRENING FUNKCJONALNY

Fizjoterapeuta, trener funkcjonalny, medyczny. Absolwent WSEiT w Poznaniu na kierunku fizjoterapia, z dyplomem na kierunku: kompleksowa terapia manualna. Od ponad 14 lat związany ze sportami walki, multimedalista MP i ME fedracji IMAF w Ju Jitsu oraz Akademickich MP w BJJ. W pracy z klientem stawia na integrację metod z zakresu fizjoterapii, treningu funkcjonalnego oraz treningu motorycznego. Jego nadrzędnym celem jest pomoc podopiecznym w procesach powrotu do aktywności po urazach i zabiegach ortopedycznych oraz budowaniu wydajności sportowej.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Aby wziąć udział w warsztatach kliknij link poniżej:

ZAPISZ SIĘ

Czym się wyróżniamy?

title decoration

Warsztaty MasterClass BODYWORK® zostały stworzone przez specjalistów w zakresie ruchu, którzy dysponują wieloletnią wiedzą i doświadczeniem w nauczaniu motorycznym w warunkach pracy klinicznej i sportowej. Nasze szkolenie NIE jest kursem w zakresie terapii manualnej i fizjoterapii tłumaczonej na język trenerów personalnych (bardzo dbamy o podział kompetencji celem tworzenia bardziej zintegrowanego modelu zdrowia)! Nasze podejście opiera się przede wszystkim na nauce wydajnego ruchu, który jest kluczowy dla zdrowia i sprawności podopiecznych przechodzących proces leczenia klinicznego, doświadczających bólu oraz cierpiących z powodu charakterystycznych chorób cywilizacyjnych, a także pragnących poprawić swój wynik sportowy.

Uczestnicy

title decoration

– trenerzy personalni i instruktorzy fitness;

– fizjoterapeuci i terapeuci manualni pragnący poszerzyć swoje kwalifikacje o podejście ruchowe;

– trenerzy przygotowania motorycznego;

– pasjonaci aktywnego stylu życia i sami sportowcy;

– absolwenci kursu Movement Expert oraz innych szkoleń BODYWORK®.

POLITYKA PRYWATNOŚCI|REGULAMIN
Facebook Profile