fbpx
Ładowanie...
  • MASTERCLASS: POWIĘŹ W DYNAMICE

    – SPORTY BIEGOWE

    23. – 24.03. \ POZNAŃ

O warsztatach

title decoration

Intensywny bieg jest możliwy tylko i wyłącznie dzięki współpracy wszystkich struktur mięśniowych i powięziowych. Tkanka powięziowa gwarantuje spójność, transferowanie ruchu z mięśni na kość i ma dużą odporność na zmęczenie. Występuje w miejscach, gdzie dochodzi do ogromnych przeciążeń. Prawidłowe działanie tkanki łącznej gwarantuje synchroniczny, sprężysty ruch.

Warsztat sportowego działania na elastyczną tkankę będzie bazował na ćwiczeniach w miejscach narażonych na urazy, tz. stopa i ścięgno Achillesa, boczna część uda, pachwina, przejście piersiowo-lędźwiowe. Warsztaty zawierają podstawy fizjologii powięzi, analizę sił działających na miejsce przeciążenia podczas biegu, działanie mięśni wspomagających naprężenie elastycznej struktury, techniczne wykonanie ruchu, technikę biegu w różnych sportach, progresję ćwiczeń.

Harmonogram – Poznań

title decoration

Sobota 23.03.

12:00 – 18:00

Niedziela 24.03.

9:00 – 15:00

Każdy blok trwa 6 godzin. Po 3 godzinach trwania bloku przewidziana jest przerwa obiadowa. Każdemu uczestnikowi zapewniamy ciepły posiłek.

 

Prowadząca:

Małgorzata Muzyka-Kopera

title decoration

FIZJOTERAPEUTA, MEDYCZNY TRENER PERSONALNY

Zajmuje się szeroko rozumianymi treningami zdrowotnymi… od nauki nowych czynności, przez zdobywanie wyniku sportowego, do przywracania utraconej funkcji po kontuzji. Współpracuje z Lechem Poznań we Wronkach, zawodnikami pływania, młodzikami, biegaczami. W pracy wykorzystuje najnowocześniejszą wiedzę o systemach powięziowych człowieka. Uczestniczyła w wielu szkoleniach na temat treningu i usprawniania człowieka po kontuzji oraz problemach zdrowotnych kręgosłupa.

Czym się wyróżniamy?

title decoration

Warsztaty MasterClass BODYWORK® zostały stworzone przez specjalistów w zakresie ruchu, którzy dysponują wieloletnią wiedzą i doświadczeniem w nauczaniu motorycznym w warunkach pracy klinicznej i sportowej. Nasze szkolenie NIE jest kursem w zakresie terapii manualnej i fizjoterapii tłumaczonej na język trenerów personalnych (bardzo dbamy o podział kompetencji celem tworzenia bardziej zintegrowanego modelu zdrowia)! Nasze podejście opiera się przede wszystkim na nauce wydajnego ruchu, który jest kluczowy dla zdrowia i sprawności podopiecznych przechodzących proces leczenia klinicznego, doświadczających bólu oraz cierpiących z powodu charakterystycznych chorób cywilizacyjnych, a także pragnących poprawić swój wynik sportowy.

Uczestnicy

title decoration

– wszyscy pasjonaci treningu biegowego;

– trenerzy i fizjoterapeuci zajmujący się biegaczami, piłkarzami, koszykarzami itp.;

– trenerzy personalni pracujący z amatorami biegania.

POLITYKA PRYWATNOŚCI|REGULAMIN
Facebook Profile