-
MASTERCLASS: POWIĘŹ W DYNAMICE
– SPORTY BIEGOWE
23. – 24.03. \ POZNAŃ
O warsztatach

Intensywny bieg jest możliwy tylko i wyłącznie dzięki współpracy wszystkich struktur mięśniowych i powięziowych. Tkanka powięziowa gwarantuje spójność, transferowanie ruchu z mięśni na kość i ma dużą odporność na zmęczenie. Występuje w miejscach, gdzie dochodzi do ogromnych przeciążeń. Prawidłowe działanie tkanki łącznej gwarantuje synchroniczny, sprężysty ruch.
Warsztat sportowego działania na elastyczną tkankę będzie bazował na ćwiczeniach w miejscach narażonych na urazy, tz. stopa i ścięgno Achillesa, boczna część uda, pachwina, przejście piersiowo-lędźwiowe. Warsztaty zawierają podstawy fizjologii powięzi, analizę sił działających na miejsce przeciążenia podczas biegu, działanie mięśni wspomagających naprężenie elastycznej struktury, techniczne wykonanie ruchu, technikę biegu w różnych sportach, progresję ćwiczeń.
Harmonogram – Poznań

Sobota 23.03.
12:00 – 18:00
Niedziela 24.03.
9:00 – 15:00
Każdy blok trwa 6 godzin. Po 3 godzinach trwania bloku przewidziana jest przerwa obiadowa. Każdemu uczestnikowi zapewniamy ciepły posiłek.
Prowadząca:
Małgorzata Muzyka-Kopera

FIZJOTERAPEUTA, MEDYCZNY TRENER PERSONALNY
Zajmuje się szeroko rozumianymi treningami zdrowotnymi… od nauki nowych czynności, przez zdobywanie wyniku sportowego, do przywracania utraconej funkcji po kontuzji. Współpracuje z Lechem Poznań we Wronkach, zawodnikami pływania, młodzikami, biegaczami. W pracy wykorzystuje najnowocześniejszą wiedzę o systemach powięziowych człowieka. Uczestniczyła w wielu szkoleniach na temat treningu i usprawniania człowieka po kontuzji oraz problemach zdrowotnych kręgosłupa.
Czym się wyróżniamy?

Warsztaty MasterClass BODYWORK® zostały stworzone przez specjalistów w zakresie ruchu, którzy dysponują wieloletnią wiedzą i doświadczeniem w nauczaniu motorycznym w warunkach pracy klinicznej i sportowej. Nasze szkolenie NIE jest kursem w zakresie terapii manualnej i fizjoterapii tłumaczonej na język trenerów personalnych (bardzo dbamy o podział kompetencji celem tworzenia bardziej zintegrowanego modelu zdrowia)! Nasze podejście opiera się przede wszystkim na nauce wydajnego ruchu, który jest kluczowy dla zdrowia i sprawności podopiecznych przechodzących proces leczenia klinicznego, doświadczających bólu oraz cierpiących z powodu charakterystycznych chorób cywilizacyjnych, a także pragnących poprawić swój wynik sportowy.
Uczestnicy

– wszyscy pasjonaci treningu biegowego;
– trenerzy i fizjoterapeuci zajmujący się biegaczami, piłkarzami, koszykarzami itp.;
– trenerzy personalni pracujący z amatorami biegania.