fbpx
Ładowanie...

KONWENCJA MENTORÓW RUCHU

Konwencja MOVEMENTORS© to prawdziwe święto ruchu! Przed nami trzecie już takie wydarzenie i kolejna okazja by spotkać się i wspólnie uczyć od polskich i zagranicznych mentorów ruchu! Z każdą edycją staramy się wypełnić program nową tematyką, która i tym razem zapowiada się bardzo interesująco!

Zarezerwuj sobie czas 14-15 września i odwiedź Poznań podczas intensywnego 2-dniowego spotkania trenerów personalnych, fizjoterapeutów i innych specjalistów, którzy rozwijają wspólną pasję świadomego trenowania i zmieniają branżę fitness i sportu w Polsce!

 

EWOLUCJA, LOKOMOCJA, MOTORYKA …

Ewolucja człowieka doprowadziła do trwałego rozstania ze swoim środowiskiem naturalnym na rzecz braku ruchu i siedzącego stylu życia. Nadchodzący konwent poświęcimy zagadnieniom stworzenia optymalnych warunków środowiskowych, które w życiu naszych podopiecznych są kluczowe, by podnieść ergonomię ich funkcji motorycznej.

Z tego powodu wiele bloków tematycznych dotyczyć będzie zagadnień wzorców pierwszorzędnych, należących do lokomocji tj. chodu, biegu bądź sprintu – czynności ważniejszych z punktu widzenia wymagań życia codziennego i bliższych sportowi niż ciężkie siady na siłowni.

Tym „drugim” spróbujemy jednak odnaleźć ich odpowiednie miejsce w układance ruchu i odpowiedzieć na pytanie – „dlaczego człowiek współczesny jest skazany na ruch, by rozwijać się prawidłowo i żyć w równowadze”? Zapraszam do zapoznania się z programem III konwencji Mentorów Ruchu.

Paweł Krótki, fizjoterapeuta i ekspert ruchu w Centrum BODYWORK®.

90% PRAKTYKI, 10% PRAKTYCZNEJ TEORII …

title decoration

Konwencja MOVEMENTORS© nie jest szkoleniem w dosłownym tego słowa znaczeniu, lecz spotkaniem praktyków! Prezentujemy bogaty program oparty na koncepcjach i metodach gotowych do zastosowania w pracy z podopiecznym. Konwent składa się z trzech głównych rodzajów zajęć: wykładów, warsztatów i treningów grupowych. Chcesz dowiedzieć się jak wyglądała II konwencja Mentorów Ruchu? Zobacz poniższe wideo:

Obejrzyj wideo

SPECJALIZACJE RUCHOWE

title decoration

Program konwencji podzielony jest na 3× specjalizacje ruchowe, które wspólnie tworzą kompleksowe narzędzia pracy w zawodzie trenera, instruktora i fizjoterapeuty. Bogata i nowoczesna formuła konwentu MOVEMENTORS© czyni to wydarzenie wyjątkowe w skali całej Polski! Jak to działa? Zobacz poniżej:

PAKIET STARTOWY

title decoration

Każdy z uczestników konwentu dostaje wartościowy pakiet startowy, w którym znajdują się:

– koszulka sportowa BODYWORK® SPORTSWEAR;
– taśma oporowa mini-band firmy FORCEBAND;
– E-book „Debunking Myths of Functional Training” (demaskowanie mitów treningu funkcjonalnego) firmy Ultimate Instability®;
– certyfikat uczestnictwa w wydarzeniu z hologramem potwierdzającym zdobycie punktów kontynuacji nauki (CPD) organizacji REPs Polska;
– zniżki na szkolenia naszych partnerów;
– poczęstunek-niespodzianka i inne …

* Bloki tematyczne prowadzone przez firmę Ultimate Instability® gwarantują osobny certyfikat. Uczestnicy wybranych warsztatów otrzymują prezentacje i materiały od prowadzących. Zobacz program i szczegółowy opis poniżej.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

780 zł

REJESTRACJA

Każdy z uczestników konwentu może wziąć udział tylko w jednym bloku tematycznym przypadającym na dany przedział czasowy. Rejestracja na poszczególne wykłady / warsztaty praktyczne / treningi grupowe odbywa się za pośrednictwem formularza rejestracyjnego. Każde z zajęć ograniczone jest limitem uczestników – decyduje kolejność zgłoszeń. Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem.

Rezerwacje grupowe: szkolenia@body-work.com.pl

 

PROGRAM KONWENCJI

TRENING FUNKCJONALNY

SOBOTA (19.01)


GODZ. TEMAT OPIS
10:00-11:00 ERGOLUCJA
Paweł Krótki, BODYWORK®
Wykład / Czy może być coś bardziej doskonałego niż symetryczna forma koła? Otóż tak – ludzki chód! Lokomocja dwunożna Homo Sapiens to jeden z największych wynalazków ewolucji życia, a człowiek rozumny jest jedynym stworzeniem, które przemaszerowało cały znany nam świat na swoich dwóch podporach. Lekcja historii naturalnej pozwoli wzbogacić swoje spojrzenie na pracę z ciałem i umiejscowić funkcję lokomocyjną człowieka (chód, bieg i sprint) w złożonej układance ruchu, którą trenerzy personalni starają się rozwiązywać na codzień w pracy ze swoimi podopiecznymi na siłowni.
11:00-12:00 TRENING CORE
Olga Chmielewska, BODYWORK®
Trening grupowy / Rdzeń to miejsce, w którym rodzi się prawdziwa siła! Głębokie mięśnie centrum naszego ciała to okolica, z której wyłania się każdy funkcjonalny ruch. Mówiąc o wzorcach ruchowych zapominamy często, że jednym z najbardziej subtelnych schematów ruchowych naszego organizmu jest “mechanizm sprzężenia początkowego”, który toruje pobudzenie nerwowo-mięśniowe ze środka na powierzchnię. Jego zaburzenie związane jest często z bólem i wymaga reedukacji w procesie treningu. Trening pokaże odruchowe techniki włączania głęboko położonych mięśni stabilizujących kręgi.
12:30-14:00 WZORCE LOKOMOCJI
Jakub Marynowicz,
Marynowicz Athletic Performance
& Sports Science
Warsztat praktyczny / Trening lokomocyjny wydawać się może czymś zbędnym w treningu personalnym – przecież każdy potrafi chodzić. Podobnie myślimy o bieganiu, co skutkuje tym, że wciąż wielu trenerów omija ćwiczenia naśladujące te czynności, skupiając się na tradycyjnym treningu siłowym. Wzorce lokomocji są jednak niezbędne, jeśli oczekujemy poprawy wydajności kroku w czynnościach poruszania się w pozycji wyprostowanej. Celem warsztatu będzie zaprezentowanie najważniejszych technik doskonalenia lokomocji podopiecznego oraz zintegrowanie ich z jednostką treningu siłowego.
14:00-15:30 WIZUALIZACJA W NAUCE
WZORCÓW RUCHOWYCH
Mateusz Brela
Warsztat praktyczny / Dynamiczny warsztat połączony z częścią teoretyczną wprowadzającą w jedno z najbardziej skutecznych narzędzi w treningu mentalnym. Trening wyobrażeniowy, inaczej wizualizacja polega na aktywacji kory przedruchowej oraz ruchowej, dzięki którym sportowiec jest w stanie mentalnie przygotować się do wykonania danego zadania. Podczas warsztatu spróbujemy przeprowadzić badanie na żywo na grupie kontrolnej uczestników konwencji. Wyniki badania nie są nam znane. Będzie to kompletnie spontanicznie przeprowadzone badania. Celem warsztatu jest zapoznanie się z narzędziem jakim jest wizualizacja, która może stać się wartością dodaną w warsztacie każdego pasjonata ruchu nieważne od poziomu zaawansowania.
16:30-18:00 TAŚMY OPOROWE
W PRACY TRENERA
Karol Kwiliński, Forceband
Trening grupowy / Popularność treningu z gumami cały czas rośnie. Ten mały, nie pozorny sprzęt posiada bardzo wiele zalet o czym przekonamy się już na nadchodzących warsztatach. Opór progresywny świetnie uzupełnia prace trenera zarówno w kontekście rehabilitacji jak i treningu sportowego. Podczas zajęć opowiemy Wam o poprawnej technice najważniejszych ćwiczeń, aktywacji mięśniowej oraz zaawansowanych progresjach treningu Core z elementami ćwiczeń antyrotacji tułowia!
18:00-19:30 DRILLE POPRAWIAJĄCE MECHANIKE BIEGU
Karol Kruczek, Next Generation Runner
Warsztat praktyczny / Chcesz dowiedzieć się jak zapewnić atletom nieustanną poprawę efektywności poprzez prawidłową kontrolę ruchową? Niniejszy warsztat wprowadzi Cię w skuteczną metodologię poprawy techniki biegowej – gotową do zastosowania w pracy z podopiecznym na siłowni! Warsztat zawiera następujące treści: studium przypadku, praca w koncepcji Movement Maps (poszukiwanie zindywidualizowanej regresji lub progresji), poprawa mechaniki biegu poprzez ćwiczenia plyometryczne w funkcji + ponad 30 drill’i poprawiających przyśpieszenie jak i prędkość maksymalną.

NIEDZIELA (20.01)


 

10:00-12:30 OCENA I KOREKCJA POSTAWY
CIAŁA W PRAKTYCE RUCHOWEJ

Aleksandra Kaczmarek,
 BODYWORK®
Wykład + warsztat praktyczny / Fizjologia zaburzeń posturalnych do temat często omijany przez trenerów, mimo że co raz większa ilość kursów trenera personalengo uczy typowych zespołów postawy zaburzonej, tj. skrzyżowanie dolne lub górne wg. Jandy. Dlaczego tak jest? Ponieważ to co prezentowane jest w podręcznikach, nie przekłada się na praktykę ruchową w skali 1:1. Obraz podopiecznego nigdy nie jest czarno-biały, lecz prezentuje się raczej w skali szarości. Celem tego bloku tematycznego będzie pokazanie, że ocena i korekcja posturalna wcale nie jest taka skomplikowana. Prowadząca, Ola – fizjoterapeuta BODYWORK® z wieloletnim doświadczeniem pracy posturalnej, zachęci Was by nie stosować uproszczonych systemów oceny funkcjonalnej, lecz zagłębić się w różnorodne relacje posturalne, które demonstrują Wasi klienci stojąc, siedząc i przede wszystkim – ćwicząc!
13:00-14:00 TRENING W KOŃCOWYCH
ZAKRESACH RUCHU (ERM)
Paweł Krótki, BODYWORK®
Warsztat praktyczny / Trening w zakresach ERM (ang. End Range of Motion) jest świetną metodą nauki fizjologicznych zakresów ruchu w stawach w praktyce ruchowej. Podejście ERM pozwala także na identyfikację kluczowych deficytów siłowych w zakresach, do których normalnie narząd ruchowy nie ma dostępu w wyniku różnorodnych przeciążeń cywilizacyjnych. Trening ERM znajduje świetne zastosowanie zarówno w pracy korekcyjnej-posturalnej, jak i w przygotowaniu ruchowym (rozgrzewce). Prezentowane metody skupią się przede wszystkim na obręczy biodrowej i ruchach miednicy, a ich celem będzie przywrócenie władzy motorycznej nad końcowymi i często utraconymi zakresami ruchu.
14:00-15:30 BODYWEIGHT SQUAT SPECTRUM
Cezary Wojciechowski, BODYWORK®
Trening grupowy / Przysiad, nic bardziej funkcjonalnego. To w nim rozwijamy siłę, w nim także odpoczywamy. Nauczany najczęściej w popularnej wersji stop płasko i obciążonych pięt, jednak taki przez palce i z piętami nad podłożem to przecież też przysiad. Czy jest mniej funkcjonalny? Jaką funkcję spełnia? Jego pełne spektrum poznacie podczas naszej wrześniowej konwencji, co Cezary przedstawi w swoim movementowym workshopie.

TRENING MEDYCZNY

SOBOTA (14.09)


 

GODZ. TEMAT OPIS
10:00-11:00 MOBILNOŚĆ
Cezary Wojciechowski,
BODYWORK®
Trening grupowy / Brak przestrzeni strukturalnej na poziomie narządu ruchu zawsze prowadzi do zmian schematów ruchowych. Treningi mobilności to nie tylko statyczne rozciąganie. To poszukiwanie kontroli w końcowych i utraconych często zakresach ruchu – w wyniku siedzącego stylu życia i braku ruchu. To również strategie podnoszące sprężyste właściwości globalnej tkance łącznej (powięzi), która gwarantuje płynność, precyzję i piękno ruchów.
11:00-12:00 LECZNICZA NATURA RUCHU
Izabela Stasiszewska
Trening grupowy / Zdrowie holistyczne pochodzi od angielskiego słowa Whole, co oznacza całość. Odnosząc to do ciała człowieka, mówimy, że – „całość jest ważniejsza, niż suma jego części składowych”. Podobnie jest ze zjawiskiem ruchu, które zachodzi w oparciu o wzajemną harmonię poszczególnych części naszej anatomii. Jeśli tę mądrość połączymy z prawdą, że ruch jest największą siłą leczniczą ludzkiego organizmu otrzymamy idealny przepis na uzdrawiający ruch, którego możemy użyć w zintegrowanej lekcji treningu grupowego.
12:30-14:00 CIAŁO JEST CUDEM
Izabela Stasikowska
Warsztat praktyczny / Nasze ciało jest wciąż nierozpoznaną tajemnicą. W różnych systemach filozoficznych, religiach, kulturach i dziedzinach naukowo-medycznych znajdujemy fragmenty, które pomału składają się w pełny obraz. Ciało jest nierozpoznanym i nierozumianym wciąż cudem. Jego możliwości samoleczenia, regeneracji, przebudowy są dla nas wciąż zaskoczeniem. Warsztat przedstawi najważniejsze techniki ćwiczeń mających fundamentalny wpływ na zdrowie – nasze i naszych podopiecznych.
14:00-15:30 TRENING W CIĄŻY A PORÓD
Izabela Dembińska,
Blackroll
Warsztat praktyczny / Poród to ruch. Wielu trenerów pracując z kobietą w ciąży wspomina o tym, że aktywność fizyczna w ciąży jest przygotowaniem do porodu ale czy na pewno jako trener masz świadomość jak wygląda poród? Jakich kompetencji ciała potrzebuje rodząca i jakie elementy pracy z ciałem wprowadzić w trening ciąży niezależenie od metody pracy z ciężarną, fit, funkcjonalnie, Moblity, Body&Mind ? Czy poród to naprawdę maraton i wymaga ogromnego nakładu sił? Warsztat ma za zadanie uświadomić trenerowi jak trening z ciąży przełożyć na funkcję rodzenia, jakich kompetencji i funkcji potrzebuje parcie w porodzie i struktura krocza oraz głębokich warstw mięśni dna miednicy.
16:30-18:00 POWIĘŹ PODSTAWOWA
Wiktoria Olejnik, BODYWORK®
Trening grupowy. Tkanka łączna (powięź) jest integralnym układem, który w fundamentalny sposób wpływa na jakość funkcjonowania zarówno ciała jak i umysłu. Grupa “powięź” to unikalny trening terapeutyczny uzdrawiający najważniejsze medium ruchu w ciele człowieka!
18:00-19:30 POWIĘŹ ZAAWANSOWANA
Małgorzata Muzyka-Kopera,
BODYWORK®
Trening grupowy. Treningu powięziowego można uczyć również w bardzo dynamicznej formie ćwiczeń hartujących elastyczne właściwości włókien mięśniowych i łącznotkankowych. Grupa zaawansowana “powięzi” to nasz autorski program treningu medycznego, który poprawia nie tylko sprężystość, lecz również zwiększa odporność układu na stres!

NIEDZIELA (20.01)


 

 

 

10:00-11:00 POWIĘŹ PIERSIOWO-LĘDŹWIOWA W PRACY TRENERA MEDYCZNEGO
Małgorzata Muzyka-Kopera,
BODYWORK®
Warsztat praktyczny / Powięź piersiowo-lędźwiowa to ważny punkt na mapie naszego ciała. Ruch wyzwala energię zmagazynowaną w powięzi. Od elastyczności tkanki łącznej zależy, jak długo możesz biec, jak wysoko skoczyć itd. Powięź piersiowo-lędźwiowa ma dodatkowo wpływ na koordynację ruchową, stabilizację kręgosłupa lędźwiowego, miednicy, klatki piersiowej. Podczas warsztatów przyjrzymy się pracy w tym odcinku i nauczymy się celowo pracować ruchem na powięzi, aby przywrócić jej naturalny rytm napinania i rozluźniania.
11:00-12:30 MOTYLNOŚĆ WISCERALNA
Monika Salitra
BODYWORK®
Warsztat praktyczny / Motylność (ang. Motility) jest pierwszorzędna cechą, która opisuje każdą postać życia organicznego – od życia komórkowego po zaawansowaną motorykę człowieka. Definiujemy ją jako „ruch, który przebiega wewnątrz granic ciała”, tzn. taki który dotyczy ruchomości narządów wewnętrznych, tętnienia przepływów fizjologicznych czy skurczu promieniowego w stabilizacji głębokiej ciała. Warsztat ma na celu pokazanie metod dotarcia do skrywanych w środku ciała sił witalnych organizmu przez ruch zewnętrzny oraz wpływ na normalizowanie motylności wewnątrzustrojowej. Autorka warsztatu spróbuje również odpowiedzieć na pytanie jakie strategie żywienia mogą wpłynąć zdrowie naszych narządów wewnętrznych.
13:00-14:00 TENS STOPA-MIEDNICA
Małgorzata Muzyka-Kopera,
BODYWORK®
Warsztat praktyczny / Powięź głęboka jest łącznikiem między stopą a miednicą. Owija się przez kostne struktury kończyny dolnej, gwarantując transfer sił reakcji podłoża podczas np. chodu na obręcz biodrową i tułów. Powięź ta jest uruchamia także mięśnie, których normalnie nie sposób kontrolować świadomie. Warsztat będzie miał na celu zastosowanie podejścia „od dołu do góry” (ang. Bottom-up) i użycia subtelnych kokontrakcji (tensu lub sztywności) w obrębie powięzi głębokiej, celem normalizowania funkcji mięśni dna miednicy i równoważenia napięć w kościach miedniczych.

PRZYGOTOWANIE MOTORYCZNE

SOBOTA (19.01)


GODZ. TEMAT OPIS
10:00-11:00 WIDEOANALIZA MECHANIKI BIEGU
Karol Kruczek, Next Generation Runner
Wykład / Jeśli interesuje Cię kompleksowe i praktyczne podejście do treningu biegaczy lub zastanawiasz się jak wytworzyć u zawodnika zaufanie do metodyki to ten wykład jest dla Ciebie! Poznaj naukowe i metodyczne podejście do sportów biegowych, które nauczy Ciebie następujących zagadnień:
– wideo-analiza szybkiego biegu (sprint) – ogólne zasady + statystyki;
– faza akceleracji / tranzycji / prędkości maksymalnej,
– kinogram: 5 krytycznych pozycji: Toe-off, MVP (Maximal Vertical Projection), Strike, Touchdown, Mid-Support.
11:00-12:00 TRENING ZEGARA KROKU
Paweł Krótki, BODYWORK®
Warsztat praktyczny / Wzorce lokomocyjne sterowane są zdalnie przez mechanizm pętli odruchowych odpowiedzialnych za rytmogenezę naprzemienności kroków w cyklach chodu i biegu (ang. Central Pattern Generator, CPGs). Dodatkowo wzorce te wykazują nieograniczony potencjał adaptacyjny, co oznacza że można je dostosować do wszelkich warunków środowiska zewnętrznego. Praktyczne zaimplementowanie tej wiedzy sprawia, że określone mechanizmy lokomocyjne (szczególnie te które są przydatne-specyficzne dla danej dyscypliny) możemy wzmocnić do takiego stopnia, że staną się automatyzmami generowanymi przez obwody rdzeniowe, bez konieczności angażowania kory motoruchowej podopiecznego. W sytuacji tej sportowiec 99% swojej uwagi koncentruje na celu zewnętrznym, bez zastanawiania się nad wewnętrznym ustawieniu swojej pozycji kończyn w polu rywalizacji.
12:30-15:30 UI® OVERHEAD
ATHLETE WORKSHOP
Joep Joosten,
Ultimate Instability®
(Holandia)
Warsztat praktyczny (osobny certyfikat) / Szkolenie Ultimate Instability® z pracy ze sportowcem typu „Overhead” wyjaśnia podejście i strategie postępowania z osobami, których dyscyplina wymaga aktywności znad głowy. Certyfikat UI® potwierdza następujący zakres wiedzy:
– optymalizacja dynamicznej stabilizacji i odporności stawowej przy użyciu metod i narzędzi UI®;
– naukowe podstawy anatomii, biomechaniki i kontroli motorycznej ruchów znad głowy tj. uderzanie, rzucanie i przyciąganie;
– zrozumienie zasad dostosowywania obciążenia zewnętrznego i jego wpływu na ruchy znad głowy;
– najczęstsze urazy i dolegliwości bólowe sportowców typu Overhead;
– zastosowanie perturbacji w treningu motorycznym sportowców typu Overhead;
– Case Studies – zastosowanie omawianych narzędzi na przykładach podopiecznych.
16:30-19:30 UI® AGILITY
 WORKSHOP
Joep Joosten,
Ultimate Instability®
(Holandia)
Warsztat praktyczny (osobny certyfikat) / Szkolenie Ultimate Instability® ze zwinności wyjaśnia podejście i strategie postępowania z osobami, których dyscyplina wymaga wydajnych sposób poruszania się wielokierunkowego. Certyfikat UI® potwierdza następujący zakres wiedzy:
– optymalizacja dynamicznej stabilizacji i odporności stawowej przy użyciu metod i narzędzi UI®;
– naukowe podstawy anatomii, biomechaniki i kontroli motorycznej wzorców zwinności i zmiany kierunku;
– zrozumienie zasad dostosowywania obciążenia zewnętrznego i jego wpływu na umiejętność zwinności;
– najczęstsze urazy i dolegliwości bólowe sportowców, którzy poruszają się na boisku;
– zastosowanie perturbacji w treningu motorycznym sportowców typu zwinnościowego;
– Case Studies – zastosowanie omawianych narzędzi na przykładach podopiecznych.

NIEDZIELA (20.01)


9:00-10:00 10 CECH MENTALNYCH
PRZYSZŁEGO MISTRZA


Mateusz Brela
Wykład / Wykład dedykowany sportowcom, zawodnikom, trenerom, rodzicom i wszystkim chcącym poprawić jakość swojego życia poprzez wprowadzenie skutecznych strategii skutecznego działania na codzień. Nawyki, które mogą zmienić Twoje życie oparte na badaniach, literaturze i praktycznej wiedzy z życia sportowców. Trening mentalny jest nową formą rozwijania potencjału każdego sportowca i nie tylko. Powinen być uzupełnieniem warsztatu każdego trenera, fizjoterapeuty, sportowca oraz każdego zainteresowanego tematem treningu mentalnego.
10:00-11:00 TRENING MOTORYCZNY BIEGACZA
Jakub Gdula i Kamil Leśniak,
BODYWORK®
Warsztat praktyczny / Biegacze – zarówno amatorzy jak i profesjonaliści – wciąż opierają się na wielu mitach związanych z treningiem motorycznym. Niektórzy omijają siłownie będąc przekonanym, że trening siłowy spowalnia. Inni natomiast wierzą w stare metody, które prowadzą do wielu niekorzystnych przeciążeń i zwiększonego ryzyka urazów. Nowoczesny model treningu motorycznego opiera się na metodach naukowych, które mają realne przełożenie na ergonomię biegu oraz kluczowe parametry siły, mocy, elastyczności i wytrzymałości, które znajdują odzwierciedlenie w sportach wytrzymałościowych. Warsztat ma na celu demonstrację sposobu pracy z aktualnym mistrzem Polski w biegach górskich ultra – Kamilem Leśniakiem, który wraz ze swoim trenerem – Jakubem Gdulą pokażą w jaki sposób ćwiczą na codzień w Centrum BODYWORK®.
11:00-12:30 PROFILAKTYKA W TENISIE ZIEMNYM,
ROLA TRENERA
PRZYGOTOWANIA MOTORYCZNEGO
Kamil Goleń,
Body Support
Warsztat praktyczny / Tematem warsztatów będzie: • dobór ćwiczeń profilaktycznych w treningu tenisistów • zaburzenia symetrii oraz dysbalansu mięśniowego u zawodowych graczy • przyczyny powstawania oraz sposoby zapobiegania kontuzjom • koncepcja mobilności i stabilności w kontekście pracy w tenisie ziemnym.
13:00-15:30 KSZTAŁTOWANIE TECHNIKI PORUSZANIA A SPECYFIKA DYSCYPLINY.
Remigiusz Rzepka, Move Well Solutions, FMS™
Warsztat praktyczny / Przestawienie progresji pracy motorycznej od elementów korekcji i poprawy jakości fundamentalnych wzorców ruchowych po kształtowanie specyficznych form wzorców lokomocyjnych występujących w danej dyscyplinie sportu. Czynniki warunkujące efektywność poruszania wielokierunkowego to zarówno aspekty jakościowe ruchu (mobilność, stabilność oraz koordynacja nerwowo-mięśniowa) jak i  parametry ilościowe odnoszące się do wykorzystania cech motorycznych (jak siła, moc, szybkość czy wytrzymałość) w specyficznych warunkach kinematycznych. Wyzwaniem, a zarazem kluczowym elementem jest umiejętność integracji wyżej wymienionych składowych w spójną całość z uwzględnieniem kontynuacji pracy oraz dopasowaniem do systemu treningowego w danym sporcie. Koncepcja omówiona zostanie na bazie doświadczeń i przykładów pracy w dyscyplinach sportu takich jak: piłka siatkowa, piłka nożna, tenis ziemny oraz koszykówka. Elementy zarówno wspólne jak i różnicujące specyfikę lokomocji zostaną zaprezentowane w postaci warsztatu praktycznego uzupełnionego o teoretyczną systematykę tematu.
POLITYKA PRYWATNOŚCI|REGULAMIN
Facebook Profile