Ładowanie...

PIERWSZA W POLSCE KONWENCJA MENTORÓW RUCHU!

II edycja MOVEMENTORS© to kolejna okazja, by spotkać i uczyć się od polskich i zagranicznych mentorów ruchu! Zaprezentujemy trzy rozwijające się prężnie specjalizacje treningowe oparte na podejściu ruchowym: trening funkcjonalny, medyczny i motoryczny. Zanurz się w ruchu podczas intensywnego 2-dniowego spotkania trenerów personalnych, fizjoterapeutów i innych specjalistów, którzy rozwijają wspólną pasję świadomego trenowania i zmieniają branżę fitness i sportu w Polsce!

CZYM JEST PODEJŚCIE RUCHOWE?

Movement Approach to nowy, aktualny model pracy z ciałem, który prowadzi do rozwoju wydajności ruchowej. Wykracza poza izolację mięśni w treningu i opiera się na uniwersalnych zasadach nauki motorycznej człowieka. Celem podejścia ruchowego jest wspieranie procesu usprawniania treningiem, który nie tylko kształtuje sylwetkę, lecz również przywraca ciału równowagę. Przekłada się to nie tylko na sprawność fizyczną, zdrowie lecz również na życie i sportowe wyniki naszych podopiecznych.”

Paweł Krótki – twórca BODYWORK®, ekspert ruchu i fizjoterapeuta.

90% PRAKTYKI, 10% PRAKTYCZNEJ TEORII …

title decoration

Konwencja MOVEMENTORS© nie jest szkoleniem, lecz spotkaniem praktyków! Prezentujemy bogaty program oparty na koncepcjach i metodach gotowych do zastosowania w pracy z podopiecznym. Konwent składa się z trzech głównych rodzajów zajęć: wykładów, warsztatów i treningów grupowych. Chcesz dowiedzieć się jak wyglądała I konwencja Mentorów Ruchu? Zobacz poniższe wideo:

Obejrzyj wideo

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Liczba miejsc ograniczona!

720 zł

REJESTRACJA

Każdy z uczestników konwentu może wziąć udział tylko w jednym bloku tematycznym przypadającym na dany przedział czasowy. Rejestracja na poszczególne wykłady / warsztaty praktyczne / treningi grupowe odbywają się za pośrednictwem formularza rejestracyjnego. Każde z zajęć obardzone jest limitem uczestników – decyduje kolejność zgłoszeń.

Formularz rejestracyjny na poszczególne bloki tematyczne będziemy wysyłać osobom zarejestrowanym i opłaconym od 12.12 (środa).

Rezerwacje grupowe: szkolenia@body-work.com.pl

PROGRAM KONWENCJI

Zapraszamy do zapoznania się z planem II konwencji Mentorów Ruchu. Rejestracja w poszczególnych zajęciach tematycznych odbywać się będzie przez formularz zgłoszeniowy, który na początku grudnia będziemy wysyłać osobom zarejestrowanym w wydarzeniu. Zapraszamy do wcześniejszej rejestracji w wydarzeniu ze względu na duże zainteresowanie konwentem i limit miejsc uczestników.

 


TRENING FUNKCJONALNY

Treningi o charakterze funkcjonalnym, które ukazują nieograniczone możliwości ruchowe ludzkiego organizmu. Opis wybranych lekcji treningu funkcjonalnego znajdziesz poniżej:

SOBOTA (19.01)


GODZ. TEMAT OPIS
10:00-11:00 PODEJŚCIE RUCHOWE
Paweł Krótki, BODYWORK®
Wykład / Podejście ruchowe (ang. Movement Approach) to nowy, bardziej aktualny model pracy z ciałem człowieka, który uznaje ruch za najważniejszą potrzebę każdego organizmu, która na zapewnia stabilność stawową. Odpowiednie strategie ruchowe są w stanie uniezależnić pacjenta od biernych zabiegów w gabinecie fizjoterapii, skutecznie podnieść sprawność fizyczną aktywnej populacji i transferować się na specjalne umiejętności w sporcie.
11:00-12:00 TRENING MENTALNY SPORTOWCA
Mateusz Brela
Wykład / Trening mentalny wydobywa potencjał o jakim sportowiec nawet nie śnił i pomaga wejść na wyższy poziom. Jeśli ciało odmawia posłuszeństwa, głowa jest w stanie zdziałać cuda. Niestety kiedy głowa mówi „nie”, najczęściej nic już nie da się zrobić. Poznaj tajniki treningu mentalnego z konkretnymi narzędziami do zastosowania w praktyce w pracy z podopiecznym-sportowcem.
12:00-13:00 MECHANIKA ZDROWYCH PLECÓW
Paul Bielak,
Back Fit Pro dr Stuart McGill
Wykład / „Mechanika zdrowych pleców – uwolnij się od bólu dzięki metodzie McGill’a” – tak brzmi pierwszy podręcznik oparty na badaniach dr-a Stuarta McGill’a (Uniwersytet Waterloo, Kanada), który wkrótce pojawi się w polskich księgarniach medycznych (Wyd. Galaktyka). Wykład stanowi teoretyczne wprowadzenie do konceptu treningu kręgosłupa Back Fit Pro.
13:30-15:00 WARSZTAT BACK FIT PRO
Paul Bielak, Back Fit Pro dr Stuart McGill
Warsztat praktyczny / Warsztat pokaże ścieżkę usprawniania kręgosłupa – od gabinetu po pracę na siłowni. Dzięki regule „Big 3” przedstawione zostaną progresje protokołów Prehab (od pozycji na podłożu) na pełny ruch 3D (do pozycji stojącej). Dzięki temu osiągnięta zostanie podstawa mobilności i stabilności, która pozwoli na wydajniejsze torowanie sił w pozycjach zaawansowanych.
15:00-16:30 REEDUKACJA WZORCÓW RUCHOWYCH
Mariusz Dzięcioł, BLACKROLL
Warsztat praktyczny / Jeśli ćwiczący pomimo wskazówek werbalnych dotyczących ćwiczenia i wypróbowania różnych wariantów ćwiczenia dalej ma problemy z jego wykonaniem to może problem nie dotyczy samego ćwiczenia. Ten warsztat przeprowadzi Cię krok po kroku przez budowanie podstawowych kompetencji ruchowych, jakie są niezbędne w wykonywaniu ćwiczeń typu przysiad, martwy ciąg, wyciskania i przyciągania. Poznasz zasady, których zastosowanie pozwoli Ci uzyskać poprawę na każdym etapie zaawansowania.
17:00-18:30 HINGE CHALLANGE
Piotr Ciebiera, BLACKROLL VS
Paweł Krótki, BODYWORK®
Warsztat w formie mentorskiego pojedynku / Zawias biodrowy (ang. Hip Hinge) to jeden z najważniejszych objawów biomechanicznych okolicy kończyn dolnych i miednicy. Brak prawidłowego „zawiasowania” upośledza takie czynności jak wykrok, przysiad czy samo izolowane pochylenie tułowia. Poznaj tajniki reedukacji tego wzorca, które przekazane zostaną w ciekawej formie “pojedynku na ćwiczenia” (!)
18:30-20:00 TRENING PO OPERACJI I REHABILITACJI
Mateusz Worobel,
Centrum Sportu i Rehabilitacji BIERNAT
Warsztat praktyczny / Prezentacja ta zawiera wskazówki i schematy prowadzenia treningu z osobami, które przeszły rehabilitację po zabiegu operacyjnym. Postaramy się udzielić odpowiedzi na wielokrotnie pojawiające się pytania – co można, a czego nie można robić z danym klientem podczas treningu po przebytej operacji i rehabilitacji?

NIEDZIELA (20.01)


11:00-12:00 ETAPY ROZWOJU
MENTALNEGO SPORTOWCA
Mateusz Brela
Wykład / Rozwój mentalny można wytłumaczyć w oparciu o model długofalowego rozwoju fizycznego – LTAD (ang. Long-Term Athletic Development). W okresie wzrastania wyróżniamy pewien naturalny proces rozwoju poszczególnych cech osobowości przyszłego mistrza. Jaką rolę odgrywa trening mentalny w karierze sportowca na różnych etapach rozwoju? Jak ważna jest postawa rodzica – pierwszego psychologa w rozwoju młodego sportowca? Jak wygląda rola trenera jako głównego motywatora w drużynie? Na te i inne pytania odpowiemy podczas godzinnego wykładu rozpoczynającego drugi dzień konwentu.
12:00-13:30 OCENA POSTURALNA
Piotr Ciebiera, BLACKROLL
Warsztat praktyczny / Ocena statycznej postawy ciała jest podstawą, która poprzedza każde obrazowanie ruchowe. Następnie, analizując wzorce ruchowe odnosimy je do norm zrównoważonej postawy statycznej, które stanowią wyidealizowany model wzorcowy dla każdego człowieka. Warsztat ma na celu przedstawienie najważniejszych zespołów zaburzonej postawy ciała, które możemy spotkać w praktyce specjalisty ruchowego. Wiedza ta ułatwi nam tworzenie skutecznych i indywidualnie dostosowanych planów korekcji i programowania ćwiczeń reedukujących dysfunkcyjną postawę wyprostowaną.
14:00-15:00 BUDOWA TRENINGU PERSONALNEGO
Piotr Czajkowski, Train Movement
Warsztat praktyczny / Warsztat na którym przedstawimy koncepcję planowania treningu w oparciu o wzorce ruchowe wg. Train Movement. W jaki sposób planować rozgrzewkę, część główną i metaboliczną? Gdzie realizować cele zdrowotne, sprawnościowe i sylwetkowe klienta. Nasz system zawiera wszystkie powyższe elementy i pozwala je zrealizować w bardzo efektywny i prosty sposób.
15:00-16:30 HANDSTAND
Cezary Wojciechowski, BODYWORK®
Warsztat praktyczny / Stanie na rękach to jedna z podstawowych pozycji gimnastycznych. Okazuje się, że umiejętność ta zawiera w sobie wszystkie najważniejsze wymagania mobilności i stabilności górnych segmentów ciała, bez których Handstand nie jest możliwy. Warsztat ten ma na celu wskazanie najważniejszych ćwiczeń poprawiających tę umiejętność, z pośród których większość przyda się każdemu, kto pragnie ćwiczyć ramiona i tułów.

TRENING MEDYCZNY

Treningi i prelekcje o charakterze prozdrowotnym, w których głównym narzędziem do pracy z klientem jest lecznicza siła ćwiczeń medycznych. Opis wybranych lekcji treningu medycznego znajdziesz poniżej:

SOBOTA (19.01)


GODZ. TEMAT OPIS
10:00-11:00 MOBILNOŚĆ
Cezary Wojciechowski, BODYWORK®
Trening grupowy / Brak przestrzeni strukturalnej na poziomie narządu ruchu zawsze prowadzi do zmian schematów ruchowych. Treningi mobilności to nie tylko statyczne rozciąganie. To poszukiwanie kontroli w końcowych i utraconych często zakresach ruchu – w wyniku siedzącego stylu życia i braku ruchu. To również strategie podnoszące sprężyste właściwości globalnej tkance łącznej (powięzi), która gwarantuje płynność, precyzję i piękno ruchów.
11:00-12:00 TRENING CORE
Olga Chmielewska,
BODYWORK®
Wykład / Rdzeń to miejsce, w którym rodzi się prawdziwa siła! Głębokie mięśnie centrum naszego ciała to okolica, z której wyłania się każdy funkcjonalny ruch. Mówiąc o wzorcach ruchowych zapominamy często, że jednym z najbardziej subtelnych schematów ruchowych naszego organizmu jest “mechanizm sprzężenia początkowego”, który toruje pobudzenie nerwowo-mięśniowe ze środka na powierzchnię. Jego zaburzenie związane jest często z bólem i wymaga reedukacji w procesie treningu. Trening pokaże odruchowe techniki włączania głęboko położonych mięśni stabilizujących kręgi.
12:00-13:00 UKŁAD PRZEPON
Małgorzata Muzyka-Kopera,
BODYWORK®
Warsztat praktyczny / Przepony stanowią najbardziej potężny mechanizm mięśniowy w ciele człowieka. Strukturalnie oddzielają dwie przestrzenie tułowia, generując hydrodynamiczne siły na jamę piersiową i jamę brzuszną. Funkcjonalnie odpowiedzialne są za najstarszy ewolucyjnie rodzaj skurczu promieniowego i wspierają najbardziej witalne z punktu widzenia życia narządy, tj. serce, płuca czy układ trawienny. Ich przestrzenne równoległe ustawienie jest równoznaczne z wysokim poziomem funkcjonowania organizmu, które można osiągnąć m.in. dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom medycznym.
13:30-15:00 POWIĘŹ PODSTAWOWA
Wiktoria Olejnik,
BODYWORK®
Trening grupowy / Tkanka łączna (powięź) jest integralnym układem, który w fundamentalny sposób wpływa na jakość funkcjonowania zarówno ciała jak i umysłu. Grupa “powięź” to unikalny trening terapeutyczny uzdrawiający najważniejsze medium ruchu w ciele człowieka!
15:00-16:30 ODBUDOWA STABILIZACJI
PO PORODZIE
Katarzyna Witek, BLACKROLL
Wykład + warsztat praktyczny / Okres ciąży i porodu to czas wielu dynamicznych zmian. Trening po połogu wymaga reedukacji funkcji stabilizacji miednicy i kręgosłupa, uwzględniając funkcję mięśni głębokich, oddech, rozstęp mięśni brzucha, zmiany posturalne. Po krótkim wstępie teoretycznym omówimy etapy pracy nad odbudową stabilizacji i przykładowe ćwiczenia.
17:00-18:30 POWIĘŹ ZAAWANSOWANA
Małgorzata Muzyka-Kopera,
BODYWORK®
Trening grupowy / Treningu powięziowego można uczyć również w bardzo dynamicznej formie ćwiczeń hartujących elastyczne właściwości włókien mięśniowych i łącznotkankowych. Grupa zaawansowana “powięzi” to nasz autorski program treningu medycznego, który poprawia nie tylko sprężystość, lecz również zwiększa odporność układu na stres!
18:30-20:00 PRACA WISCERALNA RUCHEM
Monika Salitra, BODYWORK®
Warsztat praktyczny / Praca wisceralna ruchem – to warsztat łączący praktykę i wiedzę na temat organów wewnętrznych i ich mobilizacji w pracy z ruchem. Przedstawienie działania specyficznego ruchu na najważniejsze narządy oraz koncepcji głębokiej pracy powięziowej przez specjalne techniki treningu medycznego.

NIEDZIELA (20.01)


11:00-12:00 MODEL
BIOPSYCHOSPOŁECZNY
Piotr Ciebiera, BLACKROLL
Wykład / W profesji trenera lub fizjoterapeuty posługujemy się przede wszystkim modelem biomechanicznym, który tłumaczy zewnętrzne oddziaływania sił na narząd ruchu i jego dysfunkcje. Zapominamy często, że dany człowiek jest częścią rodziny, zespołu i ostatecznie społeczeństwa, a jego psychiczna kondycja kształtuje jego postawę, kontrolę motoryczną i sukces w życiu i w sporcie. Podczas warsztatu zastanowimy się nad wpływem sił natury mentalnej (emocji i uczuć) na funkcję organizmu i ew. psychosomatyczne konsekwencje braku zdolności regulowania stresu.
12:00-13:30 ADAPTACJA TRENINGU PRENATALNEGO DO PORODU
Izabela Dembińska, BLACKROLL
Wykład + warsztat praktyczny / Jak efektywnie okres ćwiczeń w ciąży przełożyć na wykorzystanie w porodzie? Jakie właściwością potrzebuje ciało kobiety, aby usprawnić proces rodzenia bo poród to ruch? Jak zachowują się mięśnie dna miednicy podczas porodu i jak powinien wyglądać trening dna miednicy pod potrzeby porodu.
14:00-15:00 TRENER MEDYCZNY
A SPORTOWIEC
Michał Dachowski, BLACKROLL
Wykład / Przedstawienie roli i zadań trenera medycznego w pracy że sportowcem profesjonalistą i amatorem. Charakterystyka pracy trenera medycznego oraz jej znaczenie w procesie profilaktyki jak i powrocie po kontuzji. Rola treningu medycznego w przygotowaniu motorycznym.
15:00-16:30 RUCHY SPIRALNE
Małgorzata Muzyka-Kopera, BODYWORK®
Trening grupowy / Umiejętność zaawansowanej kontroli ruchów skrętnych przez człowieka jest jednym z największych osiągnięć ewolucji życia. Gdyby nasza anatomia nie była wyposażona w pętle i taśmy spiralne – nie byłaby możliwa postawa wyprostowana i chód na dwóch kończynach. Ruchy skrętne to ponadto najwyższy stopień progresji ćwiczeń funkcjonalnych, które zademonstrujemy podczas zintegrowanej lekcji treningu grupowego.

PRZYGOTOWANIE MOTORYCZNE

Treningi o charakterze motorycznym o sportowej specyfice ruchu. Opis wybranych lekcji treningu motorycznego znajdziesz poniżej:

SOBOTA (19.01)


GODZ. TEMAT OPIS
10:00-11:00 POTENCJACJA
Piotr Czajkowski, Train Movement
Trening grupowy / Bodźcowanie wysokiej intensywności lub częstotliwości to jedna ze skutecznych strategi stymulowania układu nerwowego przed właściwą częścią treningu siłowego. Znajduje ono zastosowanie na etapie przygotowania ruchowego celem wyzwolenia wysokiej wydajności nerwowo-mięśniowej. Poznaj efektywne metody “post-aktywacyjnej potencjacji (PAP)”, dzięki którym rozgrzewka stanie się pełniejsza i lepiej dostosowana do potrzeb Twoich podopiecznych.
11:00-12:00 PERIODYZACJA
Jakub Marynowicz,
Jakub Marynowicz Athletic
Performance & Sport Science
Wykład / Teoria, mity i rozwiązania dotyczące struktury czasowej treningu sportowego, które pomogą osiągnąć pożądane kumulatywne efekty treningowe.
12:00-13:00 ROLOWANIE W SPORCIE
Michał Dachowski,
BLACKROLL
Trening grupowy / Zapoznanie z technikami automasażu i rozluźniania mięśniowo-powieziowego wykorzystywanymi w sporcie. Rola rolowania i znaczenie regeneracji u osób aktywnych fizycznie.
13:30-16:30 GUIDING & OPTIMIZING
PERFORMANCE TRAINING
Coach Nicole Rodriguez, EXOS
3-godzinny warsztat wprowadzający w systemu EXOS / Coach Nicole Rodriguez przekaże podstawy kluczowych koncepcji podejścia ruchowego systemu EXOS, a dokładnie: (1) wprowadzenie do metodologii EXOS – kompletnego systemu treningowego, (2) zastosowanie ruchu w planowaniu rozgrzewki, a także w treningu siły i szybkości, (3) wykorzystanie testów skoczności w tworzeniu planu treningowego, (4) trener jako przykład i jego rola jako coacha, (5) dwie 45-minutowe sesje w zakresie: Warm-Up 101, Plyometrics 101 i Speed 101.
17:00-18:30 PROFILOWANIE ZDOLNOŚCI
SZYBKOŚCIOWO-SIŁOWYCH
Michał Włodarczyk,
Przemysław Adamus
Push Your Performance
Warsztat praktyczny / Warsztat przedstawi jak badać zdolności szybkościowo-siłowe. Trener będzie potrafił ocenić wyniki testów zdolności szybkościowo-siłowych oraz zaplanować i zaaplikować interwencje treningową, aby kształtować pożądane cechy. Poruszona zostanie koncepcja krzywej zależności siły-prędkości ruchu oraz wskaźniki wykorzystywane w ćwiczeniach plyometrycznych i balistycznych.
18:30-20:00 ESKCENTRYKA: SIŁA I PREWENCJA
Jakub Gdula, BODYWORK®
Warsztat praktyczny / Ekscentryka kojarzona jest potocznie z treningiem sylwetkowym ze względu na wpływ “ruchów negatywnych” na hipertrofię masy mięśniowej. Efekt ten jest jednym z efektów przystosowania w odniesieniu do tego rodzaju siły. Ruchy ekscentryczne transferują się ponadto na zwiększenie produkcji siły w ruchach właściwych-koncentrycznych. Dodatkowo, metody supramaksymalne opieramy na treningu ekscentrycznym, który nie tylko gwarantuje DOMS, lecz również zwiększenie elastyczności ścięgien i więzadeł.

NIEDZIELA (20.01)


11:00-12:00 STABILIZACJA W TRENINGU SIŁOWYM
Mariusz Dzięcioł, BLACKROLL
Warsztat praktyczny / To ile kilogramów podniesiesz na sztandze nie zależy od tego jak silny jesteś ale od tego jak efektywnie wykorzystujesz swą siłę. Dokładnie mówiąc Twój wynik siłowy zależy od tego czy potrafisz zapobiegać utracie energii poprzez odpowiednią kontrolę ruchu. Kontrola ta zależna jest w dużej mierze od tego jak dobre są Twoje strategie stabilizacji. Odpowiednia praca nad stabilizacją, w myśl zasady „postawa, wzorzec, moc” – pozwoli Ci poprawić wyniki natychmiastowo!
12:00-13:30 ANTYROTACJA
Andrzej Fałdziński, Train Movement
Warsztat praktyczny / Antyrotacja to zapomniany przez trenerów personalnych wzorzec ruchowy. Podczas warsztatu przedstawimy ogólną koncepcje treningu Core i najważniejsze progresje treningu opartego na zasadzie “anty”. Dlaczego wzorzec ten jest ważny w życiu codziennym i treningu oraz w jaki sposób wprowadzać ćwiczenia na antyrotację dla poszczególnych klientów?
14:00-15:00 TRENING MIĘŚNI
KULSZOWO-GOLENIOWYCH
Jakub Marynowicz,
Jakub Marynowicz Athletic Performance & sport Science
Warsztat praktyczny / Progresja ćwiczeń w rehabilitacji i treningu grupy mięśni kulszowo-goleniowych na potrzeby rywalizacji sportowej.
15:00-16:30 RWANIE W SPORCIE
Bartosz Malak, Instytut Sportu i Nauki
Warsztat praktyczny / Rwanie techniczne jest pierwszym z bojów olimpijskiego podnoszenia ciężarów. Stanowi również, kluczowy element w przygotowaniu fizycznym w wielu dyscyplinach sportu. W trakcie warsztatu dowiesz się, jak prawidłowo wykonać rwanie techniczne i różne jego wariancje oraz wykorzystać je w kształtowaniu zdolności kondycyjnych.
POLITYKA PRYWATNOŚCI|REGULAMIN
Facebook Profile