SPECJALIZACJA MOTORYCZNA:

 

MAREK PODGÓRSKI / Bark w sportach Overhead – to warsztaty teoretyczno-praktyczne skierowane do trenerów przygotowania motorycznego/trenerów personalnych, którzy chcą dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu współpracy z zawodnikami/klientami z tego obszaru. Podczas warsztatów poznasz, w jaki sposób wykonać ewaluacje, na jakie kluczowe aspekty należy zwrócić uwagę oraz jak działać z obręczą barkową, żeby osiągnąć zamierzone cele. Począwszy od narzędzi manualnych poprzez ćwiczenia z oporem zewnętrznym. Wiedza, którą uzyskasz jest oparta na wieloletnim doświadczeniu w pracy z zawodnikami Overhead – baseball, tenis, pływanie.

ADRIAN BUDZISZ / Przygotowanie motoryczne juniora w piłce nożnej pod kątem zmiany kierunku biegu – to przede wszystkim praktyka z aktywnym zaangażowaniem grupy szkoleniowej. Warsztaty są skierowane do trenerów przygotowania motorycznego, trenerów piłki nożnej, a także samych piłkarzy nożnych oraz wszystkich chcących poszerzyć swoją wiedzę. Podczas warsztatów dowiesz się co o zmianie kierunku biegu mówi literatura oraz teoria, ale także nauczysz się efektywniej wdrażać ją w treningu indywidualnym i zespołowym. Warsztaty będą polegać na pokazaniu formy ścisłej, zaplanowaniu jej w mikrocyklu tygodniowym, egzekwowanie nauczonych wzorców podczas rywalizacji boiskowej, a także w grach i zabawach ruchowych. Otrzymana wiedza to hybryda praktyki prowadzącego warsztaty wzbogacona teorią zaczerpniętą z literatury oraz badań. 

MAŁGORZATA MUZYKA-KOPERA / Trening nastawiony na jedną z cech tkanki łącznej, jaką jest elastyczność. Dynamiczne obciążenia wzdłuż włókien kolagenowych wzmacnia mechanizmy elastycznego odrzutu. Im większa sprawność tego procesu, tym szybszy bieg i wyższy skok. Systemy związane z tkanką łączną używane są powszechnie w różnych dyscyplinach sportowych. Lekcja będzie propozycją połączenia dynamicznego ruchu w różnych kierunkach i różnych strefach ciała. Można wykorzystać cały zestaw lub elementy w treningu z klientem. Będzie dynamicznie 🙂

DANIEL BARBOSA / Force & Power concepts; Maximum Strength development; Stretch-shortening cycle; Taxonomy of Plyometric exercises; Depth Jump; Q&A.

MIKOŁAJ MILI / Lekcja praktyczna składająca się z trzech części, których zadaniem będzie nauka ćwiczeń dynamicznych z użyciem kettlebells i landmine, zaczynając od ćwiczeń podstawowych do bardziej zaawansowanych. Całość uzupełniona będzie o intro składające się z ćwiczeń akcesoryjnych, przygotowujących do ćwiczeń głównych. Punktem wyjścia dla powyższych bloków będzie zwrócenie uwagi na transfer energii z pracy tułowia i bioder na kończyny górne i dolne. Wzorce dynamiczne z KB i LM stanowią świetne narzędzia do kształtowania mocy, biorąc pod uwagę wielopłaszczyznowość i dużą zmienność kierunkową charakterystyczną dla sportów walki.

DOMINIKA KŁODA / Bieganie to rytmiczna i elastyczna czynność lokomocyjna, podczas której zachodzi naprzemienny ruch kończyn dolnych i górnych. Aby zapobiec zaburzeniom wpływającym na zachowanie optymalnego wzorca ruchu potrzebny jest między innymi odpowiedni poziom siły. W treningu siłowym biegacza warto zatem zwrócić uwagę na aspekty, które pozwolą na skuteczne przeciwstawianie się sile grawitacji. Doskonalenie fazy odbicia, czy zwiększenie siły napędowej w kroku biegowym mogą stanowić uzupełnienie specyficznych treningów biegowych oraz zabezpieczyć układ ruchu przed wystąpieniem przeciążeń czy urazów.