fbpx
Ładowanie...
  • WYCIĄG TRENINGOWY

Siła, zdrowie i lepsze wyniki sportowe!

Bez względu na to, czy twoim celem są lepsze wyniki sportowe, rehabilitacja po urazach, czy generalna poprawa siły i sprawności, wykorzystanie zalet treningu ekscentrycznego otwiera przed tobą zupełnie nowe możliwości.

SPINTER. NAJWYŻSZY POZIOM SPRAWNOŚCI.

Opierający się na filozofii treningu ekscentrycznego dźwig z wyciągiem inercjalnym (takim jak w zabawce yo-yo) jest prawdziwym monstrum do treningu siłowego. Stanowi on najbardziej skuteczny system do rozwijania siły funkcjonalnej na każdym poziomie zaawansowania. Takie rozwiązanie wykorzystywane jest m.in. przez NASA w treningu astronautów ze względu na funkcjonalność napędu platformy w warunkach zera grawitacji.

Kupuję teraz!

Jak to działa?

title decoration

Spinter to maszyna do treningu nastawiona na budowanie siły i mocy oraz minimalizację kontuzji. Jej „serce” stanowi charakterystyczny stożek, który wprawiony w ruch wytwarza moment obrotowy. Stożek można dociążać oraz zmieniać jego ustawienia tak, aby zwiększać lub zmniejszać jego opór.

Sam trening polega na przyciąganiu liny przymocowanej do stożka – co w praktyce oznacza zarówno konieczność włożenia odpowiedniej siły w momencie przyciągania, jak również hamowania ruchu. W ten sposób akcentujemy „fazę negatywną” ruchu, co doskonale imituje przeciążenia spotykane podczas aktywności sportowych (dla przykładu: hamowanie w celu odebrania piłki lub zwrot podczas zmiany kierunku biegu – np. w tenisie).

KORZYŚCI

title decoration

* Klasyczny trening siłowy oparty o obciążenia zewnętrzne nie daje maksymalnych efektów. Trening ekscentryczny znakomicie przekłada się na większą siłę całkowitą i masę mięśniową (hipertrofia)

* Praca na maszynach izolowanych nie naśladuje warunków rzeczywistych, które są nieprzewidywalne – Spinter pozwala na lepsze odwzorowanie faktycznych warunków w życiu codziennym (zmienność)

* Trening siłowy na wolnych ciężarach może czasem skutkować kontuzjami (przeciążenia) – w przypadku treningu na Spinterze trening jest bezpieczny i co ważne, nie wymaga idealnej techniki!

* U osób starszych lub po urazach często dochodzi do kontuzji. Wraz z wiekiem spada ponadto masa mięśniowa i siła. Trening ekscentryczny nie tylko przekłada się na poprawę elastyczności i sprężystości tkanki mięśniowej (co ma ogromne znaczenie w prewencji urazów), ale również pozwala zwiększyć efektywność samego treningu

 

 

Jak używać?

title decoration

Trening na Spinterze przypomina pracę na atlasie treningowym. Z tą różnicą, że atlas oferuje wyłącznie ćwiczenia izolowane i statyczne (czyli dźwigamy lub pchamy dane obciążenie zazwyczaj w jednym kierunku – jednocześnie siedząc lub klęcząc).

Spinter daje wręcz nieograniczone możliwości wariacji i zastosowań. Przy jego pomocy można trenować niemal wszystkie mięśnie – pracując w pozycji statycznej lub dynamicznej. Ponieważ „stożek”, na który nawija się lina, czasami szarpie, a czasem hamuje – dochodzi do tego element koordynacyjny. Tym samym, stosując jedno urządzenie rozwijamy zarówno siłę i moc, jak również mobilność, wydolność i koordynację.

DLA KOGO?

title decoration

Maszyna izoinercjalna Spinter daje ogromne możliwości zastosowania i zróżnicowania treningu, w zależności od celu. W szczególności może być skutecznie stosowana przez:

* sportowców – profesjonalnych i amatorów

* osoby sprawne, które regularnie trenują pod okiem trenerów personalnych

* osoby po urazach i operacjach ortopedycznych – wracające do sprawności

* seniorów

* młodzież

* osoby niepełnosprawne

* służby mundurowe

Kto za tym stoi?

title decoration

Twórcą maszyny Spinter jest zespół trenerów z Centrum BODYWORK. Wspólnie z firmą technologiczną HEKATE stworzony został produkt, który zawiera nowatorskie rozwiązania wynoszące trening ekscentryczny na zupełnie nowy poziom.

Specjaliści BODYWORK to przede wszystkim praktycy, którzy na co dzień pracując z Klientami wykorzystują nowoczesne metody treningowe w zakresie treningu medycznego, funkcjonalnego i motorycznego. Maszyna Spinter jest odpowiedzią na potrzebę zapewnienia podopiecznym jeszcze lepszego wsparcia w kierunku budowania siły, mocy, sprawności i zdrowia.

TAK. TEN SPRZĘT JEST DLA MNIE!

Maszyna izoinercjalna Spinter jest już dostępna w sprzedaży. Kliknij poniższy odnośnik i przejdź do naszego sklepu, gdzie będziesz mógł wybrać właściwy dla siebie wariant.

Kupuję teraz!

POLITYKA PRYWATNOŚCI|REGULAMIN
Facebook Profile