Plan treningowy

title decoration

Trenując regularnie (2-3 razy w tygodniu), pierwsze rezultaty powinieneś zauważyć już po kilku tygodniach. Właśnie w tym początkowym okresie często zachodzi największy postęp. Jeżeli np. masz nadwagę lub nie byłeś wcześniej zbyt aktywny, ciało szybko da ci sygnał, że jest „zadowolone” z podejmowanego wysiłku.

Wielu osobom rozpoczęcie pracy z ciałem wydaje się trudnym przedsięwzięciem. Wymaga wysiłku i „przełamania się”. Dlatego warto, zwłaszcza na początku, skorzystać z pomocy profesjonalnego trenera, który przygotuje odpowiedni plan treningowy oraz zmotywuje do działania. Jednocześnie będzie pilnować, aby trening rozwijał się stopniowo i żebyś nie próbował od początku udźwignąć zbyt wiele. Łatwo się bowiem zniechęcić, a nam chodzi o długotrwałe efekty!

W pewnym momencie trening przestaje być wyzwaniem, a staje się przyjemnością i radością. Jest codzienną rutyną, elementem wpisanym w cotygodniowy grafik zajęć. Dzięki temu możemy przez długie lata być szczupli, sprawni i bardziej cieszyć się życiem!