fbpx
Ładowanie...
  • „ZDROWE BIURO”
    OFERTA DLA FIRM

     

Projekt „Zdrowe biuro” to wieloaspektowy program edukacyjny skierowany do firm i instytucji, dla których zadowolony, zdrowy i umiejący sobie radzić z wyzwaniami codzienności pracownik to najlepsza inwestycja. Program zawiera w sobie panele wykładowe, warsztatowe oraz sesje praktyczne, które łączą wiedzę z dziedziny ergonomii, fizjoterapii, aktywności fizycznej oraz szeroko rozumianego zdrowego stylu życia. 

Nie tylko obciążenia fizyczne mają bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie; także stres mentalny, który przy długotrwałym działaniu zbiera swoje żniwa w postaci napięć i bólu. Zdolność do samodzielnego radzenia sobie ze skutkami takich stanów okazuje się być pożądaną umiejętnością w dzisiejszym świecie.

Cele

title decoration

Naszym celem jest wprowadzenie pracowników w świat zdrowia, które przełoży się na zwiększoną efektywność, wydajność i kreatywność w pracy. Punktem wyjścia do osiągnięcia owego celu jest zdrowe, sprawne i zrelaksowane ciało, gotowe stanąć w szranki z wyzwaniami codzienności. Chcemy pokazać zestaw narzędzi, jakimi dysponuje fizjoterapeuta, trener, dietetyk czy psycholog, które każdy może z powodzeniem wykorzystać w swoim domowym zaciszu oraz w biurowej przestrzeni. 

Dla kogo

title decoration

Program ten skierowany jest do wszystkich osób tworzących strukturę firmy. Główny nacisk kładziemy na pracowników umysłowych każdego szczebla, jednak na praktycznej wiedzy skorzystają także pracownicy fizyczni. Oferujemy również rozwiązania dedykowane dla grona menedżerów.

ZAKRES OFERTY

Każda firma ma swoją specyfikę, różne struktury i bardzo różne potrzeby. Dlatego też do każdego z Was podchodzimy indywidualnie. Trzy filary, na których opieramy naszą propozycję współpracy to: 1) edukacja, 2) trening, 3) integracja. 

Poniżej prezentujemy ramowe obszary naszych działań dla firm.

Ergonomia w pracy

title decoration

Ergonomia wiąże się nie tylko z prawidłowym rozmieszczeniem sprzętów biurowych ale także z odpowiednim użytkowaniem własnego ciała w przestrzeni, w sposób optymalny oraz bez ponoszenia negatywnych konsekwencji.

O tym jak właściwie siedzieć przy biurku, jakie wykonywać ćwiczenia podczas przerw i o wszystkim co wspiera zdrowie w miejscu pracy opowiedzą nasi fizjoterapeuci podczas jednej lub kilku sesji warsztatów. A wszystko to w wesołym wydaniu, z masą praktycznych wskazówek i w interakcji z grupą uczestników. To zdecydowanie więcej niż BHP 😉

Zdrowy pracownik

title decoration

Świadomość zagrożeń wynikających z nieprawidłowych nawyków stanowi punkt wyjścia do wprowadzenia zmian na lepsze. Nikt nie zna swojego ciała bardziej, niż my sami, dlatego bycie dla siebie jednocześnie lekarzem i terapeutą jest najlepszym rozwiązaniem. Warto podkreślić istotę działań naturalnych i niewymuszonych, które stają się pożądanym nawykiem. 

„Zdrowy pracownik” to rozszerzenie cyklu warsztatów dotyczących ergonomii. Tym razem bierzemy na warsztat nie tylko to co dzieje się w miejscu pracy, ale spoglądamy na styl życia w sposób globalny. Uwzględniamy tu takie elementy jak właściwa dieta, trening, odpoczynek i sen. W dzisiejszych czasach celem nadrzędnym dla większości firm są zasoby ludzkie. Zadbajmy o to, aby nasi pracownicy byli zdrowsi, szczęśliwsi i w efekcie…… bardziej wydajni.

Integracja

title decoration

Jest to kilkutygodniowy program zajęć grupowych prowadzony w Centrum BODYWORK i dedykowanych do zespołu pracowników (8-12 osób). Zajęcia mogą odbywać się raz lub więcej razy w tygodniu. Ich charakter jest dopasowywany do grupy uczestników przy współpracy z trenerem prowadzącym.

Sam program to nie tylko praca i wysiłek fizyczny. To przede wszystkim ogrom dobrej zabawy i współpracy z grupą. Stąd poza widocznymi efektami zdrowotnymi i sprawnościowymi, doskonale wspiera integrację zespołu. Program można wzbogacić o pomiary składu ciała przed i po, indywidualne testy funkcjonalne, wykłady dotyczące zdrowego stylu życia itp.

Obozy szkoleniowo-treningowe

title decoration

Rozwiązanie mające na celu uatrakcyjnienie firmowych wyjazdów integracyjnych. Nasze grono trenerów/fizjoterapeutów/dietetyków (w zależności od potrzeb) prowadzi Wasz zespół podczas kilkudniowego wyjazdu. Organizowane są wspólne aktywności fizyczne, testy sprawnościowe oraz warsztaty dotyczące zdrowego stylu życia i pracy.

Obozy są doskonałą alternatywą dla np. wyjazdów narciarskich. Zajęcia mogą się odbywać w niemal każdym miejscu (np. w parkach, lasach lub na terenach hoteli) i czasie (np. poranna rozgrzewka, popołudniowe sesje warsztatowe itp.). Dzięki temu obozy są łatwe do zintegrowania z wyjazdem firmowym, a jednocześnie są bardziej dostępne i atrakcyjne cenowo.

Program dla menedżerów

title decoration

Jest to alternatywa dla popularnych kart sportowych. Menedżerowie otrzymują w ramach ustalonego wcześniej pakietu, dostęp do usług Centrum BODYWORK w Poznaniu. Pakiety mogą zawierać takie usługi jak treningi indywidualne, fizjoterapię, porady dietetyczne i masaż.

Nasze Centrum wyróżniają najwyższej klasy specjaliści z zakresu treningu medycznego, funkcjonalnego i sportowego. Wykorzystują oni autorski system treningowy oparty o ruch oraz pracę z ciężarem własnego ciała lub obciążeniem zewnętrznym. Celem nadrzędnym takiego treningu jest zdrowie i sprawność. Dzięki temu menedżerowie mogą relatywnie szybko osiągnąć dobre efekty na poziomie sprawności i sylwetki i jednocześnie cieszyć się kameralnym miejscem, w dogodnej lokalizacji, z własnym parkingiem, sauną i barem ze zdrowym jedzeniem.

„Panująca atmosfera przyjaznego profesjonalizmu pozwala skupić się na zdobywaniu sprawności, umiejętności i wiedzy. Mądra współpraca trenerów i fizjoterapeutów o różnych specjalizacjach zapewnia bezpieczeństwo treningu oraz szybki powrót do pełnej sprawności w przypadku kontuzji. Niezależnie od poziomu sportowego, każdy odnajdzie się tu doskonale” – Andrzej Olszanowski, dyrektor zarządzający, klient BODYWORK.

Kontakt

title decoration

Zapraszamy reprezentantów firm do kontaktu w celu ustalenia szczegółów oferty. Prosimy o kontakt mailowy: info@body-work.pl lub telefonicznie: 690 457 042.

POLITYKA PRYWATNOŚCI|REGULAMIN
Facebook Profile