Agnieszka Kosmala

title decoration

 

SPECJALIZACJA

FIZJOTERAPIA, TRENING MEDYCZNY

Posiada duże doświadczenie w rehabilitacji ortopedycznej urazów i schorzeń w obrębie kończyny dolnej związanych z uprawianiem sportu, a w szczególności w wyprowadzaniu pacjentów po rekonstrukcji więzadeł w stawie kolanowym. Obecnie wchodzi w skład sztabu medycznego kadry Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie dodatkowo pełni rolę trenera przygotowania motorycznego w kadrze WU19.

Ze sportem związana całe życie. Zawodniczka i trenerka lacrosse. Z pasją i zaangażowaniem pomaga osiągnąć lepsze rezultaty swoim podopiecznym i motywuje ich w drodze do osiągania celu.

W pracy wykorzystuje wiele narzędzi koncentrując się, aby proces rehabilitacji przebiegał kompleksowo, a pacjent w każdym aspekcie był przygotowany do powrotu do stanu sprzed kontuzji. Stosuje elementy terapii manualnej, powięziowej, masaż tkanek głębokich, trening medyczny oraz stabilizację. Urozmaica proces rehabilitacji stosując szeroki wachlarz ćwiczeń wywodzących się z treningu motorycznego i siłowego, dostosowanych do poziomu pacjenta.