Ładowanie...

scroll-info

  • USŁUGI FIZJOTERAPEUTYCZNE

Profesjonalna fizjoterapia – Poznań

Centrum BODYWORK® to wyjątkowe miejsce w Poznaniu, w którym nie tylko stosujemy nowoczesne metody fizjoterapii, ale również integrujemy je z ćwiczeniami fizycznymi i zbilansowaną dietą. Oferowana przez nas fizjoterapia jest holistycznym spojrzeniem na ciało klienta. Współpraca z naszymi terapeutami to proces poszukiwania przyczyny dysfunkcji, terapii i utrwalenia efektów terapeutycznych w życiu codziennym lub w uprawianym sporcie.

Kiedy możemy pomóc?

title decoration

Przede wszystkim koncentrujemy się na podniesieniu poziomu sprawności fizycznej po kontuzji lub interwencji chirurgicznej. Minimalizujemy ból w stanie ostrym, by skutecznie poprawić zakres ruchu, siłę mięśniową i propriocepcję. W efekcie pomagamy w powrocie do zdrowia i ulubionej aktywności fizycznej.

Pracujemy również z przewlekłymi stanami chorobowymi zarówno w obszarze narządu ruchu jak i narządów wewnętrznych. Nasi specjaliści korzystają z technik ortopedycznej terapii manualnej, terapii wisceralnej, terapii czaszkowo-krzyżowej oraz wielu innych.

Rehabilitacja

title decoration

Prowadzone przez nas działania rehabilitacyjne mogą mieć zastosowanie m.in. w takich przypadkach jak:

– stany bólowe kręgosłupa;
– przeciążenia i urazy mięśniowo-stawowe;
– stany zapalne tkanek miękkich;
– dolegliwości w jamie brzusznej i klatce piersiowej;
– bóle nieznanego pochodzenia;

oraz w wielu innych zaburzeniach układu ruchu.

Terapia bólu

title decoration

Nasze działania są połączeniem pracy w gabinecie, treningu medycznego oraz terapii poznawczo-behawioralnej w procesie przywracania wysokiej jakości życia. Leczenie bólu dotyczy głównie:

– tkanek miękkich: mięśni, powięzi, ścięgien, więzadeł;
– stawów obwodowych: skokowego, kolanowego, biodrowego, barkowego, łokciowego, stawów nadgarstka;
– kręgosłupa lędźwiowego, krzyżowego, szyjnego, piersiowego oraz żeber;
– głowy, twarzy, zębów pochodzenia mięśniowo-powięziowego;
-narządów wewnętrznych jamy brzusznej, klatki piersiowej oraz miednicy;

Masaż

title decoration

Specjalistyczny masaż w BODYWORK® to szeroka oferta zabiegów dla osób aktywnych fizycznie oraz pragnących zmniejszyć nagromadzony w ciele stres bądź wspomóc proces kształtowania sportowej sylwetki ciała. W naszym Centrum oferujemy następujące rodzaje masażu: sportowy, klasyczny, relaksacyjny, wspomagający odchudzanie

 

Jak pracujemy?

Jeśli czujesz, że Twoje ciało przestaje z Tobą współpracować i coś jest z nim nie tak, wsłuchaj się w nie przez chwilę, a potem podziel się tą informacją z naszym specjalistą. Twoja świadomość własnego ciała ułatwi nam diagnozę i przyczyni się do efektywniejszego przebiegu terapii.

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty składa się z następujących etapów:

Krok 1 – rozmowa

title decoration

Wywiad jest podstawowym i niezbędnym elementem każdej wizyty, jednak ten pierwszy uznaje się za najważniejszy. Przede wszystkim musimy dowiedzieć się jak najwięcej o istocie Twoich dolegliwości. Zapytamy Cię o rozwój przypadłości, dotychczasowe leczenie, wykonywane badania czy przyjmowane leki. Istotne są również dla nas Twoja aktywność, tryb życia. Nawet z pozoru błahe informacje mogą okazać się bardzo pomocne w postawieniu diagnozy.

Krok 2 – badanie

title decoration

Dysponujemy szeregiem badań i testów, które pomogą nam ukierunkować dalsze działania. Jednym z najważniejszych jest ocena Twojej sylwetki. Prosimy zatem o zabranie ze sobą wygodnej odzieży lub bielizny, w których będziesz czuć się komfortowo!

Krok 3 – terapia

title decoration

Kiedy ustalimy przyczynę Twoich dolegliwości, dobierzemy najskuteczniejszą metodę działania i rozpoczniemy terapię. Stosujemy różne techniki terapeutyczne obserwując reakcje ciała i modyfikujemy je w zależności od potrzeb. Naszym celem jest przede wszystkim mobilizacja ciała do samoregeneracji i obudzenie w organizmie naturalnych sił naprawczych.

W podsumowaniu wizyty udzielimy Ci niezbędnych wskazówek do stosowania na co dzień oraz wdrożymy elementy autoterapii, która stosowana według zaleceń zapobiegnie nawrotowi dolegliwości.

Jak skorzystać z usługi fizjoterapeuty lub masażysty?

Wszystkie osoby z Poznania, które szukają profesjonalnego gabinetu fizjoterapeutycznego zapraszamy do bezpośredniego kontaktu pod nr 609 805 660. Pracownicy recepcji udzielą Ci wszelkich dodatkowych, niezbędnych informacji oraz zaproponują dogodny termin konsultacji.

CENNIK USŁUG

Nasz zespół

Fizjoterapeuci BODYWORK stanowią grupę wysoko wykwalifikowanych specjalistów na terenie Poznania, zajmujących się działaniami z zakresu rehabilitacji, terapii manualnej i masażu. Opowiedz nam o swoich dolegliwościach, a polecimy Ci terapeutę, który w najlepszy sposób będzie mógł się Tobą zająć i zaoferować swoją pomoc.

Aleksandra Kaczmarek

SPECJALIZACJA

FIZJOTERAPEUTA, MEDYCZNY TRENER PERSONALNY

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Fizjoterapia Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Ukończyła liczne kursy z zakresu diagnozowania i terapii dolegliwości w obrębie narządu ruchu. Jest certyfikowanym terapeutą metody Kinesiologytaping oraz instruktorem Rekreacji Ruchowej o specjalności Fitness. Od kilku lat zafascynowana pracą metodą Pilates oraz treningiem funkcjonalnym, w których nieustannie pogłębia swoją wiedzę i na bazie których tworzy swoje treningi.

Jej codzienna praktyka opiera się na pracy z ciałem osób w każdym wieku, cierpiącymi na schorzenia narządu ruchu, zarówno urazowymi jak również skarżącymi się na ból przewlekły. Liczną grupę jej Pacjentów tworzą sportowcy i tancerze, gdyż jako osoba aktywna fizycznie i wieloletnia tancerka potrafi doskonale zrozumieć zagrożenia i potrzeby związane z tymi formami ruchu. 

Artur Kossowski

SPECJALIZACJA

TERAPIA WISCERALNA, CZASZKOWO-KRZYŻOWA

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu.
Jego pasją jest podejście holistyczne do pacjenta i praca z przyczyną dolegliwości, a nie tylko z objawami.
Od ponad 2 lat pracuje z pacjentami terapią wisceralną i czaszkowo-krzyżową Upledgera, które jako jedne z niewielu metod łączą ciało z umysłem, podchodząc całościowo do procesu leczenia.
Jeżeli cierpicie na dolegliwości bólowe, przyjmujecie regularnie środki przeciwbólowe, nie czujecie się dobrze w swoim ciele, zapraszamy na wizytę do Artura.

Mateusz Ochrin

SPECJALIZACJA

MEDYCYNA MANUALNA, PINOPRESURA

Absolwent Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego (I stopień) i AWF Poznań (II stopień) na kierunku fizjoterapia, specjalizacja: fizjoterapia w sporcie. Od zawsze związany ze sportem, najpierw jako piłkarz, później jako trener piłkarskich grup młodzieżowych, fizjoterapeuta i trener medyczny. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Górowie Iławeckim, jako fizjoterapeuta w klubie futbolu amerykańskiego Patrioci Poznań oraz na stażu w Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań. W pracy wykorzystuje najnowocześniejsze metody terapii m.in. Medycynę Manualną wg doktora Składowskiego oraz Pinopresurę.

Przemysław Górski

SPECJALIZACJA

MASAŻ SPORTOWY I RELAKSACYJNY

POLITYKA PRYWATNOŚCI|REGULAMIN
Facebook Profile