fbpx
Ładowanie...
  • USŁUGI DIETETYCZNE

PAMIĘTAJ O ODŻYWIANIU

W Centrum BODYWORK promujemy zdrowy tryb życia poprzez ruch i systematyczną pracę z ciałem. Właściwe dobranie diety jest elementarnym uzupełnieniem treningów zarówno u osób, które planują poprawić sylwetkę jak i tych aktywnych fizycznie.

Czym jest dieta?

title decoration

Dieta często jest kojarzona z reżimem żywieniowym w celu zgubienia wagi. Tym niemniej dieta tak naprawdę oznacza co jemy i pijemy w przeciągu określonego odcinka czasu – na przykład w ciągu doby, tygodnia lub miesiąca.

Określenie celu

title decoration

Dobrze dobrana dieta wspiera zdrowie i dostarcza wszystkich niezbędnych składników do właściwego funkcjonowania. Niezwykle istotne jest wobec tego określenie trybu życia i wykonywanych aktywności. Dla przykładu dieta osób nieaktywnych fizycznie będzie znacząco różniła się od diety sportowców.

WŁAŚCIWA DIETA TO PODSTAWA DOBREGO TRENINGU

Konsultacja dietetyczna jest znakomitym uzupełnieniem oferty treningów ruchowych. Tworzymy indywidualne plany żywieniowe, motywujemy do poprawienia nawyków żywieniowych i systematycznie sprawdzamy rezultaty.

Pełna usługa dietetyczna składa się z następujących etapów:

Analiza składu ciała

title decoration

Podczas pierwszej wizyty dokonujemy analizy składu ciała profesjonalnym urządzeniem medycznym (TANITA / InBODY) służącym do pomiaru wagi i tkanki tłuszczowej. Dzięki takiemu pomiarowi uzyskuje się wybrane dane ilościowe, takie jak: masa ciała, procent tkanki tłuszczowej, masa tkanki tłuszczowej w kilogramach, wskaźnik masy ciała (tzw. BMI), całkowita masa wody, wskaźnik BMR itp.

Konsultacja żywieniowa

title decoration

Kolejnym krokiem jest szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz pomiary antropometryczne (wzrost, waga, obwody), które wraz z wynikami analizy składu ciała stanowią podstawę do ułożenia indywidualnego programu żywieniowego. Program żywieniowy jest zazwyczaj ukierunkowany na konkretny cel np. poprawę ogólnej sprawności fizycznej, redukcję tkanki tłuszczowej, budowanie masy mięśniowej itp.

Wizyta kontrolna

title decoration

Ostatnim krokiem są spotkania mające na celu ocenę skuteczności i efektów nowego planu żywieniowego, ewentualne modyfikacje w jadłospisie, ponowny pomiar analizy składu ciała, pomiary antropometryczne. Ważnym czynnikiem jest również wsparcie i motywowanie Klientów przez dietetyka w celu uzyskania trwałych nawyków żywieniowych, a w efekcie lepszego samopoczucia, zdrowia i większej energii życiowej.

Jak skorzystać z usługi dietetycznej?

Zadzwoń pod nr 609 805 660 i umów się na wizytę z jedną z naszych dietetyczek. Pracownicy recepcji udzielą Ci wszelkich dodatkowych, niezbędnych informacji.

CENNIK USŁUG

Nasz zespół

Dietetycy BODYWORK są wysokiej klasy specjalistami pracującymi w szerokim zakresie doradztwa żywieniowego. W razie potrzeby przygotują dla Ciebie jadłospis wspierający powrót do zdrowia lub pomagający osiągnąć jak najlepsze wyniki sportowe.

Iwona Stachowiak

title decoration

SPECJALIZACJA

DIETETYK KLINICZNY, DIETETYK SPORTOWY, PSYCHODIETETYK

Absolwentka Dietetyki na Wydziale Lekarskim II Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Chcąc skutecznie sprostać oczekiwaniom wszystkich osób, które zgłaszają się do niej z prośbą o pomoc, postanowiła poszerzyć swoje kwalifikacje także z zakresu dietetyki sportowej. W tym celu ukończyła studia podyplomowe z Żywienia i wspomagania dietetycznego w sporcie na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Mając świadomość tego, jak istotne w zmianie nawyków żywieniowych są aspekty psychologiczne (praca nad motywacją pacjenta, wzmacnianiem poczucia własnej wartości, wyznaczaniem i osiąganiem celów, etc.) ukończyła również studia podyplomowe z Psychodietetyki w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Nadal poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych konferencjach z zakresu dietetyki oraz różnych dziedzin medycyny.

 

Marta Koźlarek

title decoration

SPECJALIZACJA

DIETETYK OGÓLNY

Absolwentka Dietetyki na Wydziale Lekarskim II Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pasjonatka gotowania, racjonalnego odżywiania oraz zdrowego stylu życia.

Według Marty praca z dietetykiem jest tylko wstępem do zmiany stylu życia, który ma nauczyć intuicyjnego, rozsądnego odżywiania, słuchania własnego organizmu bez popadania w skrajności i ulegania panującej modzie. Za główny cel stawia zdrowie i dobre samopoczucie, którego podstawą jest odżywione, silne ciało. Uważa, że kluczowym jest skupienie się na prawidłowym żywieniu, ale również na aktywności fizycznej, regeneracji oraz higienie psychicznej – co tylko w połączeniu daje widoczne i trwałe rezultaty.

W Centrum BODYWORK, oprócz pracy w gabinecie dietetycznym, koordynuje projekt „Planu Zdrowej Zmiany” oraz dba o stały dostęp do zdrowych posiłków w naszym barze.

 

Kasia Leniec

title decoration

SPECJALIZACJA

DIETETYK SPORTOWY, DIETETYK KLINICZNY

Absolwentka Dietetyki na Wydziale Lekarskim I Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz poznańskiej AWF im. E. Piaseckiego ze specjalnością żywienia w sporcie. 

Zwolenniczka rozpracowywania nawyków żywieniowych, które są głównym aspektem pracy nad zdrowiem. Uważa, że każdy jest ekspertem od własnego życia, a dzięki umiejętności słuchania, rozmowy i analizy z powodzeniem pomaga podopiecznym osiągać proces zmiany. 

 Nie Ty jesteś dla diety, a dieta dla Ciebie. Tym kieruje się w swojej praktyce. Uwielbia pracować z ludźmi wielopłaszczyznowo. W Centrum BODYWORK, oprócz pracy w gabinecie dietetycznym prowadzi również treningi medyczne oraz projekt „Planu Zdrowej Zmiany”.

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI|REGULAMIN
Facebook Profile