fbpx
Ładowanie...

scroll-info

  • TRENING INDYWIDUALNY

 

Sprawdź swoją sprawność!

Pierwsze spotkanie z trenerem to tzw. ocena sprawności. Podczas kilku prostych ćwiczeń trener sprawdza co działa dobrze, a nad czym należy popracować podczas treningów. Pamiętaj – ta ocena jest dla Ciebie i dla trenera. Pomaga zbudować plan treningowy i weryfikować postępy.

Teraz możesz nabyć ocenę funkcjonalną w specjalnej promocyjnej cenie. Kliknij poniższy link, aby dowiedzieć się więcej!

 

Ocena funkcjonalna

Przebieg treningu

title decoration

Sesja treningowa trwa 55 minut. W zależności od indywidualnych preferencji możesz trenować raz lub więcej razy w tygodniu. Najlepsze rezultaty uzyskuje się przy dwóch lub trzech sesjach na tydzień. Część z nich może być realizowana samodzielnie, zgodnie z wcześniej ustalonym planem.

Pierwsze spotkanie z trenerem jest kluczowe. Z jednej strony chodzi o ustalenie celu (np. zmniejszenie masy ciała, poprawa sylwetki), z drugiej o sprawdzenie na jakim etapie jesteś jeżeli chodzi o twoją sprawność i rozwój fizyczny. W tym celu wykonywana jest tzw. ocena funkcjonalna. Jest to zestaw różnych ćwiczeń weryfikujących zdolności ruchowe, siłę, koordynację, wytrzymałość itp. W ten sposób trener uzyskuje dostęp do wiedzy o twoim ciele, dzięki czemu może stworzyć skuteczny plan treningowy.

Obejrzyj wideo

Plan treningowy

title decoration

Trenując regularnie (2-3 razy w tygodniu), pierwsze rezultaty powinieneś zauważyć już w pierwszym miesiącu pracy. Właśnie w początkowym okresie często zachodzi największy postęp. Jeżeli masz nadwagę lub nie byłeś wcześniej zbyt aktywny fizycznie, ciało szybko da ci sygnał, że jest „zadowolone” z podejmowanego wysiłku.

Rozpoczęcie pracy z ciałem czasem wymaga „przełamania się”. Dlatego warto, zwłaszcza na początku, skorzystać z pomocy trenera, który przygotuje odpowiedni plan treningowy oraz zmotywuje do działania. Jednocześnie będzie pilnować, aby trening rozwijał się stopniowo bez nadmiernego przeciążenia.

W pewnym momencie trening przestaje być wyzwaniem, a staje się przyjemnością i radością. Jest codzienną rutyną, elementem wpisanym w cotygodniowy grafik zajęć. 

Dla kogo?

title decoration

Trening personalny jest dla każdego! Nie ma znaczenia w jakim jesteś wieku i jaki jest twój stopień sprawności czy masa ciała. Właśnie dlatego, że ćwiczysz w formule „jeden na jeden”, twój trener dopasowuje plan treningowy dokładnie pod twoje indywidualne potrzeby. Bez wątpienia jest to najszybsza i najskuteczniejsza forma osiągnięcia celów na poziomie ciała.

W Centrum BODYWORK pracujemy głównie w formule treningów personalnych. Jest u nas kameralnie, profesjonalnie i życzliwie. Nikt nikogo nie ocenia. Dlatego jeżeli odstraszają Cię zatłoczone kluby fitness, u nas znajdziesz spokój i zgrany, sympatyczny zespół, w każdej chwili służący pomocą.

Cennik usług

Dieta

title decoration

Aby efekt treningu był w pełni widoczny, należy zadbać o właściwe odżywianie. Nie chodzi wcale o to, aby jeść mniej; przy zwiększonym wysiłku fizycznym, często musimy wręcz zacząć jeść więcej! Kluczowa jest natomiast zmiana naszych nawyków żywieniowych – nie tylko istotne jest co i w jakich ilościach spożywamy. Równie ważne są: częstotliwość posiłków, ilość spożywanych płynów, łączenie produktów żywieniowych itp.

W zależności od celu treningu warto skorzystać z porady doświadczonego dietetyka. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o poradach dietetycznych w naszym Centrum zapraszamy do sekcji dietetycznej!

Usługi dietetyczne

JAK ZACZĄĆ?

Nic prostszego. Skorzystaj z pomocy osób, które są w tym zakresie specjalistami. Umów się na wizytę z trenerem personalnym i sprawdź czy taka forma pracy Ci odpowiada. Nie musisz od razu deklarować się na dłuższą formę współpracy. Przyjdź, zobacz i podejmij decyzję!

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania zapraszamy do kontaktu z recepcją naszego Centrum w Poznaniu. Zadzwoń, aby uzyskać więcej informacji!

609 805 660

 

Sprawdź swoją sprawność!

Teraz możesz nabyć ocenę funkcjonalną w specjalnej promocyjnej cenie. Kliknij poniższy link, aby dowiedzieć się więcej!

Ocena funkcjonalna

Odchudzanie

title decoration

Zgodnie z danymi PAP ponad 60% Polaków ma nadwagę, z czego 25% to osoby otyłe. Niestety dotyka to również w coraz większym stopniu dzieci i nastolatków. Zdaniem specjalistów otyłość i nadwaga powodują około 300 różnego rodzaju powikłań zdrowotnych. 

Co zatem zrobić? Zalecenia są dość oczywiste – właściwa dieta i zwiększona aktywność ruchowa. Jak zawsze jednak „diabeł tkwi w szczegółach”. I tak, właściwa dieta nie oznacza wcale zmniejszenia ilości jedzenia, a trening fizyczny również musi być wykonywany odpowiednio, aby przekładał się na spalanie tkanki tłuszczowej.

Stąd niezwykle ważne jest, aby rozpocząć proces odchudzania w sposób przemyślany i z założeniem długotrwałego utrzymania efektów.

Poprawa sylwetki

title decoration

Zdecydowana większość społeczeństwa prowadzi siedzący styl życia (praca biurowa, transport, rozrywka przed telewizorem). Długotrwałe przebywanie w tej pozycji przyczynia się do nadmiernych i stałych napięć w okolicy karku, zamknięcia klatki piersiowej, osłabienia mięśni grzbietu, a w konsekwencji permanentnych dolegliwości bólowych i niestety nieproporcjonalnej, skrzywionej postawy ciała.

Trening, którego założeniem jest poprawa sylwetki, ukierunkowany jest przede wszystkim na otwarcie i wyprostowanie naszego ciała, a także na poprawę ruchomości i zwiększenie elastyczności. Wyprostowana i smukła sylwetka to nie jedyne efekty takiego treningu. Czujemy się sprawniejsi, bardziej rozciągnięci, swobodniej nam się oddycha i odczuwamy więcej radości na codzień.

 

Trening sprawnościowy

title decoration

Naszym zdaniem jest to najwyższa forma treningu na siłowni. Celem przestaje być budowa mięśni dla samego wyglądu. Ćwiczymy nasze ciało tak, aby było super-sprawną „maszyną”, która ma nam służyć w codziennym życiu po jak najdłuższe lata.

W tym celu wykorzystujemy ruch jako główne narzędzie pracy. Trenujemy ruch, nie mięśnie, ponieważ w ten sposób rozwijamy sprawność fizyczną i wspieramy zdrowie. Na początku Twoje ciało przechodzi wiele przemian. Poprawiają się zakresy ruchu i wzorce ruchowe. Dzięki temu uwalniasz się od dyskomfortu lub bolesności oraz zyskujesz więcej swobody poruszania ciałem.

Następnie wzmacniają się same mięśnie i rozwijasz siłę mięśniową. Osiągając prawidłową technikę podstawowych ćwiczeń „wrzucamy” Cię na głębszą wodę. Odkrywasz nowe płaszczyzny ruchu i eksplorujesz granice swoich możliwości. Trening staje się przygodą, która zmusza Twoje ciało do nieustannych adaptacji.

Ból i kontuzje

title decoration

Brak ruchu i siedzący styl życia prowadzą do osłabienia siły i zaburzeń wzorców ruchowych. Ból pleców i kręgosłupa to powszechny problem, z którym zmagają się miliony osób. Ból może być związany również z kontuzjami w życiu codziennym lub podczas uprawianego sportu.

W przypadku dolegliwości bólowych zazwyczaj skuteczne okazują się zabiegi fizjoterapeutyczne. Czasem konieczne jest jednak wypracowanie w ciele nowych nawyków. Celem jest ponowne nauczenie się korzystania z wybranych mięśni we właściwy sposób, przy wykonywaniu określonych ruchów. W przeciwnym razie niektóre partie nadal będą zbyt mocno obciążone i ból będzie powracał.

W BODYWORK stosujemy nasz autorski program treningu medycznego, który przynosi znakomite rezultaty. Pozwala on poprawić deficyty ruchomości i dotrzeć do wszystkich uśpionych obszarów ciała. Jest to doskonałe uzupełnienie zabiegów fizjoterapeutycznych.

Usługi fizjoterapeutyczne

Trening kobiet w ciąży

title decoration

Działanie terapeuty polega tu na zastosowaniu technik powodujących rozluźnienie napiętych struktur  oraz zmniejszających obrzęki. Dodatkowo możemy zastosować kinesiotaping, gdzie poprzez użycie plastra i zastosowanie odpowiednich technik wspomagamy rozciągnięcie mięśni lub też pobudzamy je do pracy.

Dobrym uzupełnieniem działań w obszarze gabinetu jest indywidualnie dobrany trening, zarówno o charakterze medycznym jak i funkcjonalnym. Dobra kondycja organizmu nie tylko ułatwia poszczególne fazy porodu, ale przede wszystkim wpływa na szybszą regenerację po porodzie. Kobiety ćwiczące znacznie lepiej przechodzą okres połogu i łatwiej wrócić im do formy.

Dowiedz się więcej

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Stanisława Pańczyszyn

title decoration

Treningi w BODYWORK przynoszą mi fale radości z wysiłku. Profesjonalna, przyjazna, rzetelna opieka trenerów, fizjoterapeutów i dietetyków czeka. Trochę czasu, wysiłku, uporu ot prawda cała, skutkiem dla umysłu i ciała frajda to niemała. Polecam!

Bartosz i Magda Chlebowscy

title decoration

Uczęszczamy na treningi indywidualne oraz grupowe od ponad 1,5 roku. Każdy z nas trafił na innego trenera personalnego, którzy są profesjonalistami z najwyższej półki. Zajęcia indywidualne dobrane są pod nasze potrzeby i możliwości, pomagają przełamać granice rozwoju które ćwicząc samemu ciężko przekroczyć – naprawdę czuć radość po takim treningu :). Efekty zauważyliśmy nie tylko pod względem wyglądu ale zwłaszcza w postaci lepszej wytrzymałości organizmu w pracy czy podczas podróży. Jest to faktycznie inwestycja która ma wpływ na nasze funkcjonowanie na co dzień i rozwój w innych dziedzinach życia.

Joanna Kaysiewicz

title decoration

BODYWORK – BW – Bo Wiesz, ze jesteś w najlepszych rękach! Bo Warto ! I tak poszukiwania miejsca gdzie znajdziesz prawdziwych entuzjastów swojej profesji, gdzie każdy rzetelnie Ci pomoże, dobiegły końca. BW to miejsce gdzie Twoja sprawność, samopoczucie i radość z ruchu będą napędzały do kolejnych wyzwań! BODYWORK – Best Workout 🙂 Be With Us!

Andrzej Olszanowski

title decoration

Panująca atmosfera przyjaznego profesjonalizmu pozwala skupić się na zdobywaniu sprawności, umiejętności i wiedzy. Mądra współpraca trenerów i fizjoterapeutów o różnych specjalizacjach zapewnia bezpieczeństwo treningu oraz szybki powrót do pełnej sprawności w przypadku kontuzji. Niezależnie od poziomu sportowego, każdy odnajdzie się tu doskonale.

Kamil Leśniak

title decoration

Zespół BODYWORK uświadomił mi, że nie tylko samo bieganie liczy się w rozwoju! Nie tylko wyszedłem dzięki Nim z kontuzji, ale także poprawiłem swoje zakurzone życiówki 🙂 Świetna robota – polecam to miejsce każdemu kto się waha…

Dlaczego BODYWORK?

*Nasi trenerzy to najwyższej klasy specjaliści – „mentorzy ruchu”.

*Doskonała lokalizacja – cichy, spokojny zakątek blisko Jeżyc, Sołacza, Ogrodów.

*Bezpłatne miejsca parkingowe.

*Brak tłoku i kolejek – praca wyłącznie pod okiem trenerów, fizjoterapeutów i dietetyków.

*Prywatność, kameralność oraz przyjazna i życzliwa atmosfera.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Polub nasz profil na Facebook’u lub napisz na info@body-work.pl

CENNIK USŁUG

Jak umówić się na pierwszy trening?

Wszystkie osoby z Poznania i okolic, które szukają profesjonalnego trenera osobistego zapraszamy do bezpośredniego kontaktu pod nr 609 805 660. Pracownicy recepcji udzielą wszelkich dodatkowych, niezbędnych informacji oraz zaproponują dogodny termin pierwszego spotkania.

Lub zapisz się online i uzyskaj rabat na pierwsze spotkanie (ocena funkcjonalna).

ZAPISUJĘ SIĘ NA PIERWSZY TRENING

POLITYKA PRYWATNOŚCI|REGULAMIN
Facebook Profile