fbpx
Ładowanie...
  • METODY PRACY

ZADBAJ O SWOJĄ SPRAWNOŚĆ!

  A gdyby spojrzeć na problem nieco szerzej, z perspektywy: „to moje ciało i to mi powinno zależeć na jego dobrej formie i życiu bez bólu”? I zamiast czekać, aż minie pół roku do wyznaczonego terminu rezonansu kolana, które bez powodu zaczęło boleć, po prostu zacząć działać?

Fizjoterapia funkcjonalna ma cel – naprawić dokładnie to, co zostało popsute, przy użyciu dokładnie takich narzędzi jakie są w danym przypadku potrzebne.

 

Terapia manualna

title decoration

Jest to szeroki zbiór technik manualnych, czyli wykonywanych na ciele pacjenta za pomocą rąk terapeuty. Obejmuje pracę na stawach (chiropraktyka) oraz pracę na tkankach miękkich (mięśniach, powięziach itd.), które coraz bardziej wiodą prym w pracy terapeutycznej w warunkach gabinetu fizjoterapeutycznego.

Jej głównym celem jest szybka eliminacja bólu oraz przygotowanie ciała Pacjenta do dalszej terapii poprzez ruch oraz uzupełnianie działań trenera.

Dowiedz się więcej o tej metodzie

Terapia powięziowa

title decoration

Są to wszelkie działania skupione na największym medium ruchu w naszym ciele – powięzi.

Praca terapeutyczna dąży do przywrócenia harmonii w jej strukturze oraz funkcji, których zaburzenie prowadzi do szeregu problemów zdrowotnych na każdym poziomie ciała (układ ruchu, narządy wewnętrzne, układ nerwowy).

Terapia wisceralna

title decoration

Są to działania terapeutyczne (głównie manualne) zlokalizowane w obszarze narządów jamy brzusznej, narządów rozrodczych oraz klatki piersiowej. Każdy organ w ciele człowieka, podobnie jak mięśnie, otoczony jest siecią powięziową z pełną zależnością strukturalno-funkcjonalną w stosunku do otaczającego go środowiska.

Zaburzenia i restrykcje w owej sieci przekładają się także na działanie organów wewnętrznych, co może przejawiać się szeregiem dolegliwości i dysfunkcji. Uświadomienie sobie, iż ciało funkcjonuje jako całość, a zaburzenia mogą pojawić się także w tym obszarze daje holistyczne spojrzenie na leczenie oraz przełom w terapii.

Dowiedz się więcej o tej metodzie

Terapia czaszkowo-krzyżowa

title decoration

Jest to zbiór technik wywodzących się z osteopatii, których celem jest przywrócenie naturalnych mechanizmów naprawczych w naszym ciele, które zostały zaburzone w wyniku stresu, przeciążeń strukturalnych i emocjonalnych czy urazów.

Terapia ta skupia się na obszarze połączeń czaszki, ruchu kości krzyżowej, przepływie płynu mózgowo-rdzeniowego i ogólnej ruchomości ośrodkowego układu nerwowego. Na każdym z tych poziomów mogą wystąpić zaburzenia, zwłaszcza w konsekwencji działania dużych sił zewnętrznych. Ze względu na specyficzny obszar, w którym procesy samoregulacji są utrudnione, bodziec zewnętrzny w postaci delikatnych technik terapeutycznych niejednokrotnie staje się niezbędny.

Pinopresura / klawiterapia

title decoration

Stanowi pomost pomiędzy medycyną konwencjonalną a niekonwencjonalną. Łączy w sobie zdobycze akupunktury, akupresury, refleksoterapii, techniki medycyny manualnej (terapia manualna), różnorodne techniki masażu oraz suche igłowanie. Całość tworzy kompleksową metodę leczenia.

Nazwa Pinopresura wzięła się z połączenia słów pin – szpilka oraz presura – uciskanie, ciśnienie. Pinopresura może być stosowana w leczeniu wielu schorzeń i urazów zarówno ortopedycznych, neurologicznych, jak i internistycznych.

Dowiedz się więcej o tej metodzie

Suche igłowanie

title decoration

Metoda uzupełniająca klasyczną terapię manualną, która opiera się na wykorzystaniu igieł do akupunktury, jednak bez jakichkolwiek dodatkowych substancji. Stanowi istotne narzędzie terapeutyczne przy bólu ostrym czy przewlekłym.

Celem suchego igłowania jest natrafienie na wszystkie bądź większość wrażliwych zakończeń nerwowych znajdujących się w punkcie spustowym. Drażnienie igłą tych zakończeń wywołuje impuls, który przechodząc przez rdzeń kręgowy, trafia do włókien mięśniowych napiętego pasma, wywołując bezwarunkowy odruch, jakim jest lokalny skurcz mięśniowy. Prowadzi to do rozluźnienia, przerwania „błędnego koła bólowo-napięciowego”, a ostatecznie uśmierzenia bólu.

Dowiedz się więcej o tej metodzie

Kinesiotaping

title decoration

Metoda uzupełniająca terapię w warunkach gabinetu, ale również wspomagająca pracę ruchem. Polega na użyciu elastycznych taśm o właściwościach zbliżonych do ludzkiej skóry, które naklejone w odpowiedni sposób mają za zadanie wywołać określoną reakcję w ciele.

Stosuje się je głownie jako przedłużenie działań fizjoterapeuty, podtrzymanie efektu terapii lub przygotowanie do dalszych działań. Wybór specjalnych aplikacji może z powodzeniem zastąpić farmakologiczne środki przeciwbólowe np. w ostrych stanach bólu pleców czy przy bólach menstruacyjnych.

Trening medyczny

title decoration

Współczesne spojrzenie na rehabilitację ruchową w postaci indywidualnie dobranego treningu na otwartej przestrzeni. Spotkania z fizjoterapeutą lub trenerem medycznym nacelowane na prozdrowotny, kształtujący prawidłową postawę oraz eliminujący ból ruch, który stanowi największą siłę leczniczą.

W przeciwieństwie do treningu fitness czy sportowego nie opiera się na sztywnych ramach metodycznych, lecz jest precyzyjnym narzędziem do kształtowania harmonii w ciele. Korzysta z wielu koncepcji, począwszy od mobilizacji i stretchingu, poprzez system Pilates oraz jogę, a na funkcjonalnym wzmacnianiu kończąc. Poparty jest diagnostyką, która ma na celu dokładne określenie celu pracy.

Ćwiczenia korekcyjne pod okiem trenera

POLITYKA PRYWATNOŚCI|REGULAMIN
Facebook Profile