fbpx
Ładowanie...
  • MASTERCLASS:

    BARK – OD DYSFUNKCJI DO SIŁY

    27-28.04. Poznań

KOMPLEKSOWO O BARKU

Staw barkowy jest jednym z najbardziej ruchomych stawów w ludzkim ciele. Dzięki temu możemy wykonywać wiele skomplikowanych ruchów tj. unoszenie ramienia, obracanie go i sięganie nad głowę. Barki pomagają nam podczas wielu codziennych czynności, ale są także bardzo mocno angażowane w wielu dyscyplinach sportowych. Ten szeroki zakres ruchów w stawie barkowym jest możliwy kosztem jego mniejszej stabilności. Kiepska stabilność tego stawu może być przyczyną wielu dolegliwości bólowych jak i pogorszenia wyników sportowych.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Aby wziąć udział w warsztatach kliknij link poniżej:

ZAPISZ SIĘ

O warsztatach

title decoration

To 2-dniowe, intensywne warsztaty, których celem jest przedstawienie kompleksowego podejścia do stawu barkowego. Cykl warsztatów podzielono na dwie części – anatomiczno-terapeutyczną oraz ruchową.

Część pierwsza obejmuje wprowadzenie uczestników w zagadnienia z zakresu anatomii funkcjonalnej, diagnostyki oraz podstawowych jednostek chorobowych. Część druga koncentruje się na świadomym ruchu obręczy barkowej, wzmacnianiu jej struktur, ćwiczeń z zakresu treningu siłowego oraz dynamicznej pracy sportowej.

Podczas warsztatów uzyskasz praktyczną wiedzę, która pozwoli Ci dobierać oraz wykorzystywać poznane ćwiczenia i strategię do pracy ze swoimi podopiecznymi.

Harmonogram – Poznań

title decoration

Sobota 27.04.

12:00 – 18:30 Część anatomiczno-terapeutyczna

 

Niedziela 28.04.

9:00 – 15:30 Część ruchowa

 

Każdy blok trwa 6 godzin. Po 3 godzinach trwania bloku przewidziana jest przerwa obiadowa. Każdemu uczestnikowi zapewniamy ciepły posiłek.

Opis bloków tematycznych

CZĘŚĆ ANATOMICZNO-TERAPEUTYCZNA

title decoration

Paula Bukolt

Anatomia funkcjonalna, biomechanika, diagnostyka oraz podstawowe jednostki chorobowe – to główne zagadnienia omawiane podczas pierwszego dnia warsztatów. Kolejność przedstawianych tematów została ułożona w taki sposób, aby solidnie wytłumaczyć skomplikowaną budowę kompleksu barkowego, rozwiać wątpliwości dotyczące jego mechaniki oraz nauczyć Cię rozpoznawać zaburzenia w pracy tego stawu.

Pokażemy również przesiewowe metody diagnostyczne, które umożliwią Ci różnicowanie problematycznych struktur. Pierwsza część warsztatu stanowi solidne wprowadzenie do zrozumienia zasad dynamicznej pracy z kompleksem barkowym, przedstawionej w części drugiej.

CZĘŚĆ RUCHOWA

title decoration

Olga Chmielewska i Katarzyna Leniec

Druga część warsztatu będzie skoncentrowana na praktycznej pracy ze stawem barkowym. Zaczniemy od nauki „czucia” łopatki, ćwiczeń mobilizujących i stabilizacyjnych obręcz barkową, odzyskiwania zakresu Over Head. Omówimy progresję ćwiczeń rozpoczynając od zamkniętego do otwartego łańcucha kinematycznego oraz techniki ruchu pchania i przyciągania w różnych płaszczyznach. Skupimy się na zapomnianym obszarze jakim jest stożek rotatorów oraz przedstawimy ciekawe rozwiązania nieszablonowych ćwiczeń w nietypowych wzorcach ruchowych tak, aby budować siłę i sprawność podopiecznych na długie lata. Ćwiczenia dynamiczne, serie kontrastowe, nauka klientów push ups, pull ups krok po kroku, analiza w grupach… to wszystko wzbogaci Twój warsztat, abyś jeszcze pewniej czuł się w pracy ze stawem barkowym.

PROWADZĄCE

Olga Chmielewska

title decoration

Specjalizacja: TRENING FUNKCJONALNY, MEDYCZNY, MOTORYCZNY

Magister AWF w Poznaniu na kierunku Sport. Wielokrotna Mistrzyni Polski w Karate Shotokan/ WKF, a także medalistka Mistrzostw Europy i Świata oraz Trener Karate. Pasjonatka szeroko pojętego ruchu, która bezustannie próbuje różnorodnych form aktywności fizycznej. W swojej pracy bazuje na treningu siłowym, pomagając zbudować solidny fundament w postaci nauki poprawnego oddechu oraz mechaniki ruchu. Korzysta z elementów treningu powięziowego, stabilizacji, koordynacji oraz treningu motorycznego. Jest przekonana o tym, że ruch ma wpływ zarówno na ciało jak i umysł. Wachlarz metod wykorzystuje podczas tworzenia planów treningowych skrojonych na miarę swojego podopiecznego. Lubi wyzwania, a w osiąganiu sukcesu pomaga jej umiejętność prostego i przystępnego przekazywania wiedzy, elastyczność, otwartość i kreatywność.

Kasia Leniec-Stelmaszewska

title decoration

Specjalizacja: TRENING FUNKCJONALNY, DIETETYKA

Trener funkcjonalny, dietetyk, instruktor pływania oraz narciarstwa alpejskiego. W swojej pracy stawia na poprawę funkcjonowania ciała oraz pozbycie się dolegliwości bólowych poprzez stworzenie solidnego fundamentu, naukę stabilizacji i prawidłowego oddychania.

Dzięki licznym kursom oraz studiom (Uniwersytet Medyczny w Poznaniu – Dietetyka; AWF w Poznaniu – Żywienie w Sporcie) nauczyła się jak skutecznie pomagać klientom, prawidłowo łącząc ruch oraz racjonalne, zbilansowane odżywianie. 

Według Kasi aktywny tryb życia nie tylko wpływa pozytywnie na sylwetkę czy zdrowie fizyczne, ale również kształtuje charakter i przekłada się na równowagę psychiczną.

Paula Bukolt

title decoration

Specjalizacja: TRENING MEDYCZNY

Absolwentka biologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, fizjoterapeutka, technik masażysta, trenerka medyczna. Pasjonatka aktywności fizycznej i nauk dotyczących ludzkiego ciała. W swojej pracy stara się przywrócić swoim podopiecznym zdrowie i funkcjonalną sprawność, stawiając za cel przede wszystkim ich dobre funkcjonowanie w życiu codziennym.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Aby wziąć udział w warsztatach kliknij link poniżej:

ZAPISZ SIĘ

Czym się wyróżniamy?

title decoration

Warsztaty MasterClass BODYWORK® zostały stworzone przez specjalistów w zakresie ruchu, którzy dysponują wieloletnią wiedzą i doświadczeniem w nauczaniu motorycznym w warunkach pracy klinicznej i sportowej. Nasze szkolenie NIE jest kursem w zakresie terapii manualnej i fizjoterapii tłumaczonej na język trenerów personalnych (bardzo dbamy o podział kompetencji celem tworzenia bardziej zintegrowanego modelu zdrowia)! Nasze podejście opiera się przede wszystkim na nauce wydajnego ruchu, który jest kluczowy dla zdrowia i sprawności podopiecznych przechodzących proces leczenia klinicznego, doświadczających bólu oraz cierpiących z powodu charakterystycznych chorób cywilizacyjnych, a także pragnących poprawić swój wynik sportowy.

Uczestnicy

title decoration

– trenerzy personalni i instruktorzy fitness;

– fizjoterapeuci i terapeuci manualni pragnący poszerzyć swoje kwalifikacje o podejście ruchowe;

– trenerzy przygotowania motorycznego;

– pasjonaci aktywnego stylu życia i sami sportowcy;

– absolwenci kursu Movement Expert oraz innych szkoleń BODYWORK®.

POLITYKA PRYWATNOŚCI|REGULAMIN
Facebook Profile