Kim jest medyczny trener personalny?

Tytuł „trenera medycznego” kojarzy nam się z rehabilitacją i przywracaniem utraconych funkcji organizmu. Warto zauważyć, iż trener posiadający wiedzę o prawidłowym funkcjonowaniu ciała jest odpowiedzią na wzrastające zapotrzebowanie klientów uprawiających sport zawodowo lub amatorsko na bardzo wysokim poziomie. Mamy do czynienia z rosnącą świadomością rodziców młodych sportowców, którzy dbają o prawidłowy rozwój motoryczny swoich sprawnych dzieci. Poprawne wzorce, zmniejszanie ilości kompensacji, przygotowanie motoryczne i przeciwdziałanie kontuzjom to priorytety w treningu medycznym sportowca, ponieważ jest on ciągle poddawany bardzo dużym presjom siły. Wyrównując naprężenia w ciele poprawiamy funkcjonowanie ciała, a co za tym idzie, sukces sportowy.

Trener medyczny to zawód niezwykle pożądany w naszym rozwijającym się społeczeństwie. Klienci oczekują zmiany nastawienia trenerów, z dość ograniczonego patrzenia na ciało przez pryzmat wyglądu, na bardziej holistyczny. Zamiast trenowania konkretnego mięśnia trenujemy całe ciało we wszystkich aspektach zdrowotnych: układu ruchu, kondycji organów wewnętrznych, układu nerwowego, regeneracji, ogólnej higieny życia. Takie podejście daje zdrowie w całym spektrum na dobrze skonstruowanych fundamentach.

Wielu naszych podopiecznych wymaga od trenera wiedzy merytorycznej, jak poradzić sobie z różnymi dolegliwościami podczas ćwiczeń lub odpoczynku. Posiadając wszechstronną wiedzę o przeciążeniach możemy świetnie dać sobie radę w skonstruowaniu pozycji danego ćwiczenia, tak aby podopieczny nie czuł bólu i mógł swobodnie trenować.
Medyczny Gosia

Mamy do czynienia z rosnącym zainteresowaniem szeroko pojętym ruchem. Modę na „bycie fit” napędzają zdjęcia publikowane na forach społecznościowych. W dobrym tonie jest pochwalić się zainteresowaniami sportowymi podczas rozmów kwalifikacyjnych. Każdy pracodawca wie, że zdrowy pracownik lepiej wykonuje swoją pracę, lepiej się czuje i jest skuteczniejszy. Zaczynając uprawiać jakiś sport ludzie często robią to bez umiaru przetrenowując się. Trener medyczny poradzi sobie z dolegliwościami bólowymi rozgraniczając przeciążenia związane z uprawianiem biegania, pływania czy jazdy konno, wprowadzając podopiecznego do odpowiedniego wzorca usprawniania. Bardzo ważnym aspektem jest tu nauka poprawnej techniki ruchu opartej na anatomii, aby nie przeciążać wciąż tych samych struktur mięśniowo- powięziowych. Mając odpowiednią wiedzę potrafi przeciwdziałać uszkodzeniom, wzmacniając struktury stabilizujące układ ruchu.

Widzimy, jak wielką rolę w prawidłowym funkcjonowaniu ciała może odgrywać trener medyczny, który ma wiedzę o zdrowiu, prawidłowych wzorcach ruchu, kompensacjach. Jest przygotowany do pracy z człowiekiem na wszystkich płaszczyznach. Duże doświadczenie w profesjonalnej pracy z ciałem daje trenerowi medycznemu bardzo dużą skuteczność w radzeniu sobie w pracy z fizycznością każdego klienta. Celna ocena i praca w odpowiednim kierunku daje bardzo dużą skuteczność działań trenera medycznego.

Centrum BODYWORK jest pionierem w zakresie treningu medycznego. Od ponad 2 lat prowadzimy szkolenia cieszące się ogromnym uznaniem i popularnością wśród trenerów i fizjoterapeutów w całej Polsce. Wszystkie osoby zainteresowane tym szkoleniem zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami klikając w ten odnośnik.

Małgorzata Muzyka-Kopera,

Fizjoterapeuta, trener, instruktor, szkoleniowiec BODYWORK.

BIO

Zajmuje się szeroko rozumianymi treningami zdrowotnymi… od nauki nowych czynności, przez zdobywanie wyniku sportowego, do przywracania utraconej funkcji po kontuzji. Współpracuje z Lechem Poznań we Wronkach, zawodnikami pływania, młodzikami, biegaczami. W pracy wykorzystuje najnowocześniejszą wiedzę o systemach powięziowych człowieka. Uczestniczyła w wielu szkoleniach na temat treningu i usprawniania człowieka po kontuzji oraz problemach zdrowotnych kręgosłupa.

MAR_1480-2

Poprzedni artykuł

BODYWORK® MOVEMENT EXPERT

Następny artykuł

Trening siłowy kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *